EVROLIGA NIKAD IZJEDNAČENIJA: Obradovićev Monako UNIŠTIO Barselonu, na vrhu tabele opšti METEŽ!
Saša Obradović, Foto: Starsport©

monte karlo

Španski velikan doživeo debakl

Objavljeno: 22:58h

Košarkaši Monaka deklasirali su na svom terenu Barselonu rezultatom 91:71 u okviru 17. kola Evrolige.

Izabranici Saše Obradovića sada imaju skor od deset pobeda i sedam poraza, dok je Blaugrana ostala na 11 trijumfa i šest neuspeha.

Barselona je odigrala užasan meč i stigla do četvrtog poraza u poslednjih šest mečeva Evrolige, dok su "Kneževi" vezali i drugi trijumf.

Sve je bilo gotovo već posle prve četvrtine koju je domaći tim rešio u svoju korist rezultatom 27:15.

Barselona je u drugoj i trećoj četvrtini samo u par navrata spustila razliku na ispod deset, a onda je u poslednjem periodu usledio brodolom španskog velikana.

Monako je u jednom trenutku poveo i sa 29 poena razlike, a potom je spustio tempo, pa je Barselona uspela malo da ublaži debakl.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Majk Džejms sa 20 poena, Alfa Dijalo dodao je 19, a Džerom Blosongejm 11.

U ekipi Barselone istakao se Džabari Parker sa 15 poena, dok su dvocifreni bili još samo Nikola Kalinić i Đoel Para sa poe deset poena.