PARTIZAN NA KRILIMA SERIJE 15:0 SLOMIO BUDUĆNOST! Podgoričani igrali jednu i po četvrtinu (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizana i podgoričke Budućnosti, Foto: Starsport©

ABA LIGA, 12. KOLO

Gosti su u prvoj četvrtini imali prednost od 22:12 i 24:15 i na kraju istu završili sa 28:21, a sve su prosuli u drugoj deonici

Objavljeno: 22:56h

Košarkaši Partizana pobedili su podgoričku Budućnost sa 96:83 u derbiju 12. kola ABA lige.

Gosti su u prvoj četvrtini imali prednost od 22:12 i 24:15 i na kraju istu završili sa 28:21.

Detalj sa utakmice Partizana i podgoričke Budućnosti
Detalj sa utakmice Partizana i podgoričke Budućnostifoto: Starsport©

Ipak, presudila je druga deonica gde je domaćin pri minusu od 25:31 vezao 15 poena zaredom i na poluvremenu vodio 50:41.

U toj seriji videli smo trojku Kabokloa, pa dvoju i trojku Nanelija, dvojku Vukčevića, trojku Pantera i ponovo dvojku Vukčevića.

Crno-beli su treću četvrtinu završili sa 78:64, odnosno 14 poena prednosti što je i najveća razlika na utakmici.

Najefikasniji kod "parnog valjka" bio je Bruno Kaboklo sa 21 poenom, dok je Pi-Džej Doužer dodao 17.

Dvocifreni su bili i Zek Ledej sa 12 poena, dok su po dva manje imali Džejms Naneli i Tristan Vukčević.

Na drugj strani Jogi Ferel 17 poena, Brendon Pol jedan manje, a po 12 Marvin Džons i Joan Makundu.