Filip Petrušev, Foto: Nicholas Muller / Zuma Press / Profimedia

evroliga

Ovo se nije očekivalo

Objavljeno: 22:38h

Košarkaši Olimpijakosa savladali su na domaćem terenu Bajern Minhen rezultatom 77:69 u okviru 13. kola Evrolige.

Velikan iz Pireja sada ima skor od sedam pobeda i šest poraza, dok su Bavarci na šest trijumfa i sedam neuspeha.

Domaćin je prvu četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 24:8 i do kraja meča je tu prednost sačuvao.

Bajern u drugom poluvremenu niti u jednom trenutku nije uspeo da pripreti, pa je grčki velikan odneo važnu pobedu.

Srpski košarkaš Filip Petrušev našao se u protokolu za ovaj meč, ali se ponovila situacija iz NBA lige, pošto nije odigrao niti jedan sekund.

Najefikasniji u timu pobednika bio je Alek Piters sa 14 poena, koliko je postigao i Tomas Vokap, Janulis Larencakis dodao je 13, a dvocifren je bio i reprezentativac Srbije Nikola Milutinov sa 12 poena i šest skokova.

U timu Bajerna istakao se Karsen Edvards sa 11 poena, a Silvan Fransisko je dodao deset, ostali su postigli jednocifreni broj poena.