RADIKALNI POTEZ OBRADOVIĆA JE ISPAO PUN POGODAK: Niko ga nije očekivao, a sve je preokrenuo!
Željko je iznenadio sve kada je izveo tu petorku na parket, Foto: Starsport©/Srđan Stevanović

disertacija

Sjajno vođena poslednja četvrtina od strane Obradovića

Objavljeno: 12:28h

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u prvom ovosezonskom derbiju rezultatom 88:86, a meč je bio prepun preokreta i uzbuđenja.

Crno beli su na startu meča imali +15, ali su uspeli to da ispuste do poluvremena, a zatim i da dozvle Zvezdi da u poslednju četvrtinu uđe sa +13, a u poslednjih pet minuta meča su tek uspeli da spuste razliku ispod dvocifrene.

Ipak, tada je svoju "magiju" izveo upravo Obradović i potezom koji nije napravio u tekućoj sezoni preokrenuo situaciju.

Obradović je prvi put ove sezone, primetio je litvanski novinar Donatas Urbonas, računajući Evroligu i ABA ligu, izveo na parket petorku u sastavu:

Avramović – Jaramaz – Doužer – Nanali – Smailagić

Ova ekipa je uspela da napravi seriju od čak 20:6 u kojoj je glavna figura bio Aleksa Avramović koji je postigao 11 poena za nešto više od dva minuta igre.

Partizan nakon ovog trijumfa ima skor 2-3, dok je Zvezda na 1-4. U sledećem kolu crveno beli dočekuju Bajern, dok Partizan gostuje Baskoniji.