ZVEZDA SE KOCKALA, ALI SLAVILA U ČAČKU: Nejpir zaustavio nalet Borca i sprečio senzaciju!
Zvezda je uspela da slavi na teškom gostovanju, Foto: Starsport©

velika bitka

Zvezda došla do pobede teže nego što se očekivalo

Objavljeno: 20:03h

Crvena zvezda i Borac Čačak odigrali su meč trećeg kola ABA lige u kom su crveno beli slavili rezultatom 93:87.

Nakon bolnog poraza u Kaunasu, Zvezda je stigla u Čačak sa namerom da zaleči rane pred duel sa Monakom, ali je meč sa Borcem bio sve samo ne lak.

U prvoj četvrtini, Zvezda je tesno vodila sa 24:20, stvarajući mali prednost nad odličnim protivnikom, a u drugoj četvrtini, izabranici Duška Ivanovića su nastavili da održavaju svoju prednost, pobedivši sa 19:15, dok je Borac pokušavao da sustigne zaostatak.

Prvo poluvreme je prošlo u znaku sjajnog Litvanca Gedraitisa koji je predvodio Zvezdu, ali je bitnu rolu imao i Miloš Teodosić koji je dirigovao napadom Zvezde i do kraja meča sakupio čak osam asistencija.

U trećoj četvrtini je viđena velika bitka, a Zvezda je uspela da održi prednosti uprkos dobroj igri Čačana. Crveno beli su u poslednju četvrtinu ušli sa plus deset, ali je Borac odličo igrao i uspeo da spusti razliku na samo pet poena.

Nejpir je presudio Borcu sa dve tojke u poslednjih nekoliko minuta meča
Nejpir je presudio Borcu sa dve tojke u poslednjih nekoliko minuta mečafoto: Starsport©

Segu je odigrao odličnu rolu u poslednjoj četvrtini i konstantno vraćao Borac u meč, ali ipak, Zvezda je uspela da preko Nejpira zaustavi nalete Čačana i dođe do velike pobede na teškom gostovanju

Najistaknutiji u Zvezdi je bio Nejpir sa 18 poena, a pratio je Gedraitis sa 16. Kod Borca je Segu odigrao odlično i postigao 23 poena, dok je Birts imao 18 poena..