PARTIZAN ISKALIO BES U NOVOM MESTU: Razigrani Parni valjak DEMOLIRAO Krku!
Rutinska pobeda Partizana, Foto: FOTO: KK Krka/Robi Verbajs

laganica

Parni valjak nastavio da melje u ABA ligi

Objavljeno: 17:57h

Košarkaši Partizana brzo su se oporavili od debakla u Tel Avivu.

Crno-beli su u okviru 2. kola ABA lige deklasirali Krku u Novom Mestu rezultatom 96:56.

Branilac trofeja je tako posle dva kola maksimalan sa dve lake i ubedljive pobede, sa druge strane, Slovenci su posle pobede nad FMP-om u Železniku doživeli prvi neuspeh.

Kakve takve neizvesnosti bilo je samo u prvom periodu. Krka je uspela i da povede rezultatom 3:2 i to je bilo jedino vođstvo domaćina u meču. Partizan je posle prvih deset minuta vodio rezultatom 16:11, uz očajan šut za tri poena.

U drugoj četvrtini već je bilo rešeno pitanje pobednika. Crno-beli su se raspucali u ovom periodu, pogodili su 5/9 trojki, ubacili čak 29 poena i na poluvremenu vodili sa ogromnih 45:22.

Partizan je odmah na startu trećeg perioda napravio seriju od 9:2 i pobegao na ogromnih +30. Uspela je Krka da u jednom trenutku smanji na 22 poena razlike, ali je gost iz Beograda na kraju treće četvrtin vodio rezultatom 68:42.

Na početku četvrte deonice Pi Džej Doužer je bio sjajan, pogađao je i razigravao saigrače, a dobri su bili i Zek Ledej i Balša Koprivica. Crno-beli su dobro igrali i u odbrani, te se domaćin mučio da uputi i dobar šut ka košu.

Partizan je do kraja meča držao visok ritam i na kraju je slavio sa ubedljivih 40 poena razlike.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Aleksa Avramović sa 15 poena, Balša Koprivica imao je 12, a Pi Džej Doužer 11.

U ekipu Krke istakli su se Miha Cerkvenik i Džairus Hamilton sa po 16 poena.