OBRADOVIĆEV MONAKO NESTAO U TREĆOJ ČETVRTINI! Olimpijakos serijom 27:2 u finalu (FOTO/VIDEO)
Detalj sa utakmice Olimpijakosa i Monaka, Foto: EPA/TOMS KALNINS

F4 EVROLIGE

Objavljeno: 21:10h
Završeno
18:51h

Od sjaja do ponora najbolji je opis situacije u kojoj su se našli Saša Obradović i njegov Monako u prvom polufinalu Evrolige.

Tim iz Kneževine vodio je 12 razlike na poluvremenu (29:41), a potom se raspao u trećoj četvrtini i postavio negativan rekord elitnog takmičenja.

Olimpijakos je napravio seriju 27:2 i preokrenuo na 56:43 i plasirao se u finale gde će juriti četvrto zvanje najboljeg na Starom kontinentu.

Grčki velikan je u poslednoj deonici održavao prednost i slavio 76:62 i 21. maja od 19 časova igraće protiv boljeg iz duela Barselone i Real Madrida.

1 / 6 Foto: EPA/TOMS KALNINS

Najefikasniji u redovima kluba iz Pireja bio je Saša Vezenkov sa 19 poena, Kostas Papanikolau dodao je 15, a Mustafa Fal tri manje.

U timu srpskog stručnjaka Majk Džejms i Eli Okobo po 17 poena, a Džordan Lojd 11.

Izmena: 19:05h
18:51h

40. minut - Olimpijakos je na krilima treće četvrtine u poslednjoj deonici održavao prednost, pobedio Monako i plasirao se u finale Evrolige.

Na, kraju u Žalgirio areni u Kaunasu - 76:62.

Izmena: 19:01h
18:37h

38. minut - Slukas 2/2. Greška Džejmsa u napadu. Nema trojke Slukasa.

Džejms 2/2. Nema dvojke Fala, ali ni trojke Lojda. Gubi loptu Slukas.

Jorgos Barcokas, trener Olimpijakosa na meču protiv Monaka
Jorgos Barcokas, trener Olimpijakosa na meču protiv Monakafoto: EPA/TOMS KALNINS

Nova izgubljena lopta Monaka - 68:57.

Izmena: 19:08h
18:33h

36. minut - Papanikolau dvojka. Faul u napadu Monekea. Zakucavanje Fala, ali nije pogodio dodatno slobodno bacanje. Lojd 2/2 sa penala.

Ponovo zakucava Fal. Nema trojke Džejmsa - 66:55.

Izmena: 18:59h
18:28h

34. minut - Nema trojke Okoboa, ali ofanzivan skok Hola, poeni, ali nije iskoristio dodatno slobodno bacanje. Dva poena Slukasa.

Nema trojke Džejmsa. Pobegla je lopta Slukasu, zakucavanje Okoboa.

Detalj sa utakmice Olimpijakosa i Monaka
Detalj sa utakmice Olimpijakosa i Monakafoto: EPA/TOMS KALNINS

Hol dva poena - 60:53.

Izmena: 19:07h
18:25h

32. minut - Trojka Okobo! Zakucavanje Fala. Hol nije pogodio u reketu.

Nema trojke Papanikolaua. Okobo 1/2 - 58:47.

18:19h

30. minut - Nema trojke Džejmsa. Zakucavanje Fala za 51:43. Nema trojke Dijaloa. Vezenkov dvojka. Nema trojke Lojda. Trojka Larencakis!

Rampa Vezenkova za Monekea, serija Olimpijakosa 27:2 i 56:43!

18:16h

28. minut - Nema trojki na obe strane. Dva poena Papanikolaua, a potom Kenana. Nov izgubljen napad za Monako. Vezenkov dvojka - 49:43.

Izmena: 19:06h
18:12h

26. minut - Izgubljena lopta Monaka, navijači Olimpijakosa blistaju na tribinama. Nema dvojke Vezenkova, kao ni trojke Okoboa.

Navijači Olimpijakosa na utakmici protiv Monaka
Navijači Olimpijakosa na utakmici protiv Monakafoto: EPA/TOMS KALNINS

Krade loptu Lojd, a potom asistira Okobou za zakucavanje - 43:43.

18:08h

24. minut - Fal 1/2, nema dvojke Brauna. Fal dva poena i tajm-auta Obradovića kod rezultata 37:41. Nema trojke Lojda, ali ima Papanikolaua.

Veliki promašaj Džejmsa. Vezenkov trojka za vođstvo 43:41 i seriju 14:0!

18:00h

22. minut - Vezenkov zakucava. Gubi loptu Braun. Papanikolau 2+1.

Promašio je Džejms, ofanzivan skok Brauna, promašaj Motiejunasa - 34:41.

17:42h

20. minut - Izgubio je loptu Olimpijakos, dva poena Pitersa. Spetljao se Bolomboj, trojka Okoboa - 28:38! Fal 1/2.

Džejms je fauliran pri šutu za tri poena i sva tri puta bio je precizan.

Promašio je trojku Papanikolau - 29:41 na poluvremenu!

17:38h

18. minut - Odličnu odbranu igra Monako, veliki problemi Olimpijakosa.

Slukas 1/2. Nema dvojke Okoboa. Gubi loptu grčki velikan. Džejms za dva!

Slukas 2/2. Nema trojke Džejmsa - 28:33.

17:31h

16. minut - Blek 1/2 sa linije penala. Braun za dva poena. Faul u napadu Olimpijakosa. Okobo 1/2 sa linije penala. Ponovo faul u napadu Grka.

Motiejunas 1/2 sa linije penala. Gubi loptu Olimpijakos pri defanzivnom skoku. Nije pogodio dvojku Okobo - 25:31.

17:26h

14. minut - Dva poena Vezenkova. Izgubljena lopta Monaka, dvojka Mekisika za 22:22 i tajm-aut Saše Obradovića. Lojd trojka! Dvojka Bleka.

Lojd je bio fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je 2/3 - 24:27.