JOKIĆ I DENVER DEMOLIRALI MILVOKI BAKSE: Adetokumbo NEMOĆAN, Srbin ponovo plesao uz veliku pomoć saigrača
Nikola Jokić, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

spektakl

Denver zabeležio veliku pobedu na krilima Nikole Jokića

Objavljeno: 08:17h

Srpski košarkaš Nikola Jokić je odigrao novu maestralnu partiju i vodio Denver Nagetse do ubedljive pobede nad liderom Istoka, Milvoki Baksima 129:106.

Jokić je utakmicu završio sa 31 poenom, šest skokova i 11 asistencija.

Gledali smo spektakularnu utakmicu, vrednu plej-ofa, ali su izabranici Majka Melouna bili znatno pripremljeniji za ovaj meč.

Tokom prvog poluvremena ekipe su bile u egalu, ali u trećoj deonici tim iz Kolorada uspeva da prelomi meč, a potom i da ubedljivo slavi.

Jokićev konkurent za MVP titulu je ponovo bio najbolji u svom timu, ali kada su Nagetsi "stegli" odbranu na Adetokumbu odmah se promenila sitaucija na terenu.

Denver je u trećoj četvrtini zaigrao sjajnu odbranu, pre svega na Janisu Adetokumbu i rezultat se brzo video na semaforu. Nagetsi su preuzeli kontrolu nad utakmicom, Jokić je igrao veoma dobro i sve se odvijalo po volji domaćina.

Pred poslednju deonicu ušlo se sa rezultatom 97:85, a potom je Denver na sjajan način priveo meč kraju.

Treba istaći i veliki doprinos Džefa Grina, pogodio je trojku na isteku treće deonice za 97:85, a zatim je početkom četvrte izveo jedno od najboljih zakucavanja sezone stavivši "na poster" Janisa Adetokumba.

Jokića je imao veliku podršku svojih sagrača, pratio ga je Džamal Marej sa 26 poena, Porter junior ubacio je 19, a Braun i Kaldvel-Poup devet poena.

U poraženom timu istakao se Janis Adetokumbo sa 31 poenom, ali samo sedam u drugom poluvremenu.