BITNA POBEDA U BORBI ZA TOP 8: Partizanova strašna četvrtina srušila pogubljenu Albu! (FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - Alba, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 26. KOLO

Objavljeno: 23:10h
Završeno
23:04h

Košarkaši Partizana savladali su Albu iz Berlina 88:74 u meču 26. kola Evrolige.

Partizan je dosta smušeno otvorio utakmicu. Alba je bila bolja u prvoj četvrtini, ali su crno-beli ipak uspeli da reše taj deo igre u svoju korist 20:19.

Rezultatska klackalica viđena je u drugoj četvrtini, ali je Alba na kraju uspela da reši prvo poluvreme u svoju korist 42:44.

Očekivala se velika drama, ali do nje nije došlo jer se u drugom poluvremenu pojavio jedan sjani moćni Partizan koji je treću deonicu rešio ubedljivo u svoju korist 35:9.

Očajna poslednja četvrtina crno-belih na svu sreću nije imala uticaja na konačan rezultat. Alba je pokušala da se vrati u meč, imala je dobru seriju, ali je Partizan na kraju uspeo da sačuva prednost i trijumfuje 88:74.

Najefikasniji u redovima Partizana bio jeAleksa Avramović sa 19 poena, a pratio ga je Kevin Panter sa 16.

Crno-belima u Evroligi sledi italijanska "turneja", i mečevi protiv Virtusa i Armani u Milanu.

22:59h

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Partizan je savladao Albu 88:74. Crno-beli posle ovog trijumfa imaju skor od 14 pobeda i 12 poraza.

22:51h

38' Partizan nikako da se probudi u poslednjoj četvrtini, Alba i dalje juri rezultat 80:70. Panter konačno postiže poena za crno-bele pošto je bio precizan oba puta sa linije penala 82:70.

22:45h

35' Popušta Partizan u odbrani, Alba je u seriji 7:0. Crno-beli i dalje imaju veliku prednost 80:66.

22:38h

ČETVRTA ČETVRTINA:

33' Ledej je postigao prvi koš iz igre za Partizan u poslednjem delu utakmice 80:59.

22:30h

30' Partizan je potpuno uništio Albu u trećem periodu posle koga ima ogromnu prednost 77:53.

22:28h

28' Ređaju se trojke Partizana koji rastura Albu u ovim momentima.

22:24h

27' Panter je pogodio oba bacanja, raste prednost Partizana 65:50.

KK Partizan, KK Alba
22:21h

26' Još jedna trojka Anđušića 61:48.

22:18h

25' Anđušić trojkom donosi dvocifrenu prednost Partizanu 56:46.

22:16h

24' Partizan je pojačao ritam na startu drugog poluvremena, a trojkom Smailagića stigao do prednosti 53:44.

Alen Smailagić
22:06h

TREĆA ČETVRTINA:

21' Smailagić je pogodio trojku za Partizan koji sada vodi 45:44.

21:46h

20' Panter je pogodio i smanjio naa 42:44. Ovo je ujedno i konačan rezultat posle prvog poluvremena. Partizan svakako može i mora bolje u drugom poluvemenu, očigledno nas očekuje velika drama u Areni.

Izmena: 22:07h
21:39h

18' Lestor gubi loptu u napadu, a na drugoj strani trojkom to kažnjavaju igrači Albe 35:42. Madar je pogodio oba slobodna bacanja 37:42.

Izmena: 21:45h
21:32h

15' Avramović je nezaustavljiv u ovim momentima 28:28.