LJULJ I MUSA SRUŠILI BARSU U PRODUŽETKU! Real odbranio domaći parket i slavio u El klasiku (FOTO)
Serhio Ljulj na utakmici Real Madrida i Barselone, Foto: JAVIER SORIANO / AFP / Profimedia

EVROLIGA, 21. KOLO

Serhio dao 15 poena u poslednjoj četvrtini, a Džanan sedam u dodatnih pet minuta

Košarkaši Real Madrida pobedili su Barselonu 91:86 u 21. kolu Evrolige i tako prekinuli niz od dva poraza u El klasiku.

Gosti su dobro počeli i vodili 20:9, a na poluvremenu je bilo 39:32.

Detalj sa utakmice Real Madrida i Barselone
Detalj sa utakmice Real Madrida i Barselonefoto: EPA/Juan Carlos Hidalgo

Domaćin je sredinom treće četvrtine došao na minus dva, odnosno 44:42, ali su usledile tri trojke Barse, od toga dve Nikole Kalinića za 53:45.

Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa u poslednju četvrtinu ušli su sa 59:50, a na nešto manje od pet minuta bilo je 65:63.

Onda se probudio legendarni Serhio Ljuj i vezao sedam poena i doneo Madriđanima prvo vođstvo od 69:67.

Nikola Mirotić i Kori Higins sa pet vezanih poena vratili su prednost Barseloni, ali je Real na krilima Ljulja i Marija Hezonje došao do produžetaka.

Serhio je imao 15 poena u poslednjoj deonici, a u dodaznih pet minuta briljirao je Džanan Musa sa sedam vezanih poena.

Kod pobednika najbolji je bio Gabrijel Dek sa 21 poenom, Džanan Musa imao je 18, Serhio Ljulj 17, a Valter Tavares 10.

U poražen timu Nikola Mirotić 17 poena, Jan Veseli i Tomas Satoranski 12, a Kori Higins 10. Nikola Kalinić imao je osam poena i šest skokova.