SRBIJA DOSTIGLA RADNU TEMPERATURU: Orlovi demonstrirali silu nad Nemačkom i osvojili Superkup, nek se spremi Janis!
Košarkaši Srbije, Foto: KSS

dbb superkup finale

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 20:19h

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je reprezentaciju Nemačke sa i tako osvojila DBB Superkup.

Srbija je dobro počela utakmicu, i odmah stavila do znanja da danas neće biti kao protiv Italije kada je tokom većine susreta u polufinalu.Krenuo je šut za tri krenelo je pogocima Kalinića, potom Jokića i Dobrića, što je omogućilo da se dođe do dvocifrene prednosti.

Nikola Jokić

Drugi period meča je prošao u kontrolisanju rezultata, Andreas Obst je ušao u seriju poena, ali trojkama Jaramaza, dok Nikola Milutinov je na pravi način odmenio Jokića, upisavši sedam poena. Tokom celog prvog poluvremena Srbija je imala kontrolisanu situaciju na terenu, a na poluvremenu je na semaforu stajalo 38:31.

Košarkaška reprezentacija Srbije

Treća četvrtina je bio period najbolje igre Srbije. Ređali su se poeni Jokića, Micića, sjajna odbrane Marinkovića. Koliko je bilo dominantno govori i podatak da su Orlovi ovaj period igre dobili sa 27:10. Prava je to bila rapsodija na parketu hale u Hamburgu.

Vasilije Micić, Košarkaška reprezentacija Srbije, Košarka

Poslednji period je bio puko odrađivanje posla, Srbija je slomila otpor protivnika u trećoj četvrtini, i u poslednjoj je samo čekala da prođe vreme. Pešić je dao priliku svim igračima, i tako odmarao igrače koji su igrali u većini vremena u prošlim utakmicama.

Najefikasniji kod našeg tima je bio Nikola Jokić sa 22 poena, Micić je upisao 14, dok je Milutinov dodao 13.

Srbiji predstoji duel u kvalifikacijama za Mundobasket, prvo ide susret protiv Grčke, 25. avgusta, a onda sledi gostovanje Turskoj.

Prvenstvo Evrope je na programu od 1. septembra, Srbija će svoje mečeve igrati u Pragu.

IV ČETVRTINA

38. minut - Micić i Simanić pogađaju po dva bacanja, Nemci nastavljaju da promašuju, pa tako Jalou ne pogađa nijedno bacanje... Ovo su, inače, bila prva bacanja za Nemce večeras.

36. minut - Dobar protok lopte ima u ovim trenucima Srbija, ali ne uspeva da realizuje šuteve iz solidnih pozicija. Na drugoj strani idu poeni Šilinga i Kremera, pa su "panceri" sada na "samo" -21...

34. minut - Utisak je da je Milutinov bez premca najbolji igrač Srbije posle Jokića večeras, a to potvrđuje na obe strane terena. Lo upisuje drugu trojku i smanjuje prednost "orlova", a Kuridža pravi faul u napadu... (46:72). Vraća se u igru Micić, a umesto Milutinova u igri je Ristić, što znači da je najverovatnije to-to od Jokića.

32. minut - Milutinov beleži nove poene, odgovara Vejler-Beb, ali tu je Kuridža da pogodi svoju prvu trojku. 70:43

III ČETVRTINA

30. minut - Marinković za kraj treće pogodio za tri. 63:41

29. minut - Kakvo zakucavanje Milutinova za špice. 60:41

28. minut - Prvi poeni Lučića, a onda sjajna odbrana Marinkovića. 58:41

26. minut - Vanja Marinković hrabro loptu polaže u koš, povećava se prednost Srbije. 56:39

24. minut - Novi poeni za Nikolu Jokića, pa trojka Micića, prava rapsodija našeg tima. 52:39

23. minut - Jokić sjajno kreće drugo poluvreme, Nikola je sada na 21. poenom, Nemci ne mogu ništa MVP NBA lige. 45:33

22. minut - Nekoliko promašaja, a onda lep koš Jokića iz koraka, da bi posle nove izgubljene lopte Nemaca Jokić ponovo poentirao, ovog puta na asistenciju Dobrića (31:42). Jokić sada ima 19 poena. Uspevaju i Nemci da se upišu, ali ne uspevaju da pronađu nikakvo rešenje za Jokića kojeg mogu samo da fauliraju ili da se nadaju da će promašiti. Kalinić, međutim, kreće po čeonoj liniji i gubi loptu, četvrti za Srbiju, pa ostaje 33:42.

II ČETVRTINA

20. minut - Uz dosta sreće Fojtman postiže poene posle kojih se ide na poluvreme. 38:31

19. minut - Timan upisao nova tri poena, Srbija dva minuta bez poena, ali to Nemci nisu iskoristili da se više približe. 36:29

17. minut - Jokić i Micić kao da igraju ispred zgrade, Srbije je dobila jedan ubitačan tandem. 36:24

15 minut - Odličan je Nikola Milutinov pokupio je promašaj Marinkovića u upisao nove poene. 34:24

13. minut - Andreas Obst je u seriji trojki, ali mi imamo Vasu Micića koji je stigao do svog sedmog poena. 32:24

12. minut - Ne da Srbija da se Nemci približe, na trojku Obsta, Jaramaz odgovara istom merom. 28:21

11. minut - Nemci trojkom otvaraju drugi period meča, Dobrić polovičan sa linije penala. 25:16

I ČETVRTINA

9. minut - Prve poene je upisao i Milutinovu, ponovo je dvocifrena prednost na strani Srbije. 24:13

8. minut - Jokić se igra sa svojim čuvarima, centar Denvera već ima 11 poena. 22:13

7. minut - Nemci vezali dve trojke i smanjili prednost Srbije. 18:13

5.minut - Zakucavanje Fojtmana, posle toga je Micić upisao dvojku, a potom je svoje prve poene zabeležio Ognjen Dobrić na asistenciju Nikole Jokića.

4. minut - Nova trojka za Srbiju, a prva za Jokića, sjajan početak meča. 13:5

2. minut - Jokićevi prvi poeni, na drugoj strani odgovata Lo. 8:3

1. minut - Nikola Kalinić pogađa trojku na startu utakmice, a potom i Micić je bio precizan van linije 6,75! 6:0

Startna petorka Srbije:

Micić, Dobrić, Kalinić, Lučić, Jokić

Košarkaška reprezentacija Srbije igra finale DBB Superkupa koji se igra u Hamburgu protiv reprezentacije Nemačke.

Orlovi su juče posle velikog preokreta savladali ekipu Italije sa 90:86 i tako prošli u finale ovog turnira.

Srbiji je ovo poslednja provera pred bitne zvanične utakmice koje im slede. Prvo će u Beogradu igrati protiv Grčke 25. avgusta, a onda sledi duel protiv Turske.

Ni na ovom meču se ne očekuje nastup Nemanje Bjelice, Nemanje Nedovića, Marka Gudurića i Alekse Avramovića, koji se oporavljaju od povreda.