VLAHOVIĆEV GOL NIJE BIO DOVOLJAN ZA POBEDU: Juve se sa 1:1 vraća u Torino, Čelsi opravdao ulogu favorita!

liga šampiona, osmina finala

Dešavanja sa obe utakmice možete pratiti na blogu Espresa

Objavljeno: 22:56h

Fudbaleri Juventusa i Viljareala su odigrali 1:1 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Dušan Vlahović

Prednost Staroj dami je doneo Dušan Vlahović posle samo 32. sekunde, ali je izjednačenje i konačan rezultat postavio Dani Pareho u 66. minutu.

FK Viljareal

Čelsi je opravdao ulog favorita i sa 2:0 pobedio ekipu Lila na svom terenu.

FK Čelsi

Prednost Plavcima je doneo Kaj Haverts, a drugi gol je bilo delo Kristijana Pulišića.

VILJAREAL - JUVENTUS

Viljareal: Rulji, Fojt, Albiol, Tores, Pedrasa, Čukvueze, Kapue, Pareho, Moreno, Lo Selso, Dandžuma.

Juventus: Ščensni, De Šiljo, Danilo, De Liht, Aleksandro, Kvadrado, Rabio, Lokateli, Mekeni, Morata, Vlahović.

ČELSI - LIL

Čelsi: Mendi, Ridiger, Antpilikveta, Alonso, Kristijansen, Silva, Kante, Kovačić, Pulišić, Ziješ, Haverc.

Lil: Leo Žardim, Čelik, Đalo, Botman, Fonte, Bamba, Zeka, Dejvid, Sanšes, Andre, Onana.

II POLUVREME

86. minut - Novi problem za Alegrija jer se povredio Mekeni.

85. minut - Prilika za Vlahovića koji je šuitrao sa 16 metara, ali je sjajno intervenisao Rulji.

74. minut - Oštar start Rabioa posle koga je dobio žuti karton, mada je lagano mogao da bude isključen.

66. minut - Pukla je i Juventusova odbrana. Viljareal je izjednačio rezultat preko Danija Pareha na koga su zaboravili defanzivci Juvea

Čelsi povećava prednost protiv Lila, drugi gol na utakmici je postigao Kristijan Pulišić.

FK Čelsi

54. minut - Prilika je bila za Viljareal, posle prekida sa leve strane, ali je sjajno reagovala odbrana Juventusa.

FK Juventus

46. minut - Morata je imao priliku na startu drugog dela igre.

I POLUVREME

45. minut - Krenuo je Vlahović ka golu, ali je pre toga bio u ofsajdu.

38. minut - Dobra akcija Juventusa, preko De Šilja sa leve strane, a na loptu u kaznenom je natrčao Mekeni čiji je udarac bio izblokiran,

FK Juventus

31. minut - Pokušaj Morate koji je završio preko gola Viljareala.

21. minut - Alvaro Morata je tražio penal posle duela sa Fojtom, ali je sudija Dankert rekao da nema ništa od pokazivanja na belu tačku.

Čelsi je poveo golom Kaia Haverca.

FK Čelsi

16. minut - Sjajan potez Danžume koji je pokušao petom da savlada Ščesnog, ali je Poljak bio priseban i zaustavio je pokušaj napadača Viljareala.

12. minut - Velika prilika za Viljareal, koju je propustio Lo Selso.

FK Juventus

1. minut - Manje od minuta je bilo potrebno Dušanu Vlahoviću da postigne svoj prvi gol u Ligi šampiona, Juventus vodi. Sjajno je Vlahović reagovao i iz okreta poslao loptu u mrežu.

Četiri utakmice osmine finala Lige šampiona su odigrane prošle nedelje, a ove nas čeka preostalih četiri.

Večeras aktuelni prvak Evrope Čelsi dočekuje Lil koga je za protivnika izvukao i na prvom i na ponovljenom žrebu, ali će fokus domaće javnosti, pa i Espresa, biti na duelu u Španiji.

Viljareal dočekuje Juventus za koji će u elitnom takmičenju debitovati Dušan Vlahović.

U ovoj utakmici se očekuje i mnogo više neizvesnosti s obzirom da je "Žuta podmornica" vrlo neugodno i ove sezone (u prošloj osvojila Ligu Evrope), a Juve nije što je bio.

Upravo bi projekat sa Vlahovićem trebalo da ih vrati na trofejni put, a srpski reprezentativac će meč početi od prvog minuta, a u napadu će mu društvo praviti Morata.