HIT SEZONA U BUNDESLIGI: Lajpcig je opet prvi! (VIDEO)

Bundesliga, 13. kolo!

Ludačko popodne u najjačoj nemačkoj fudbalskoj ligi!
Objavljeno: 20:57h

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Borusiju Menhengladbah sa 4:1, dok je Hofenhajm sa 4:0 trijumfovao protiv Kelna, u 13. kolu nemačke Bundeslige, dok su, verovatno u derbiju kola igrači Lajpciga slavili sa 2:1 nad Šalkeom i na taj način se popeli ponovo na prvo mesto!

OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!

Pogoci za lidera na tabeli delo su Tomasa Vernera, kao i Seada Kolašinca, koji je dao autogol, dok je za Šalke strelac bio takođe Sead Kolašinac :)-

Borusija Menhengladbah je na gostovanju u Dortmundu povela golom Rafaela u šestom minutu, ali je domaćin do poluvremena uspeo da preokrene.

Izjednačenje Dortmundu doneo je Pjer-Emerik Obamejang već u sedmom minutu, da bi do preokreta stigao već u 15. pogotkom Lukaša Piščeka.

Borusija Dortmund je u drugom poluvremenu s dva gola potvrdila trijumf. Prvo je u 64. minutu Usman Dembele povisio na 3:1, da bi četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio Obamejang svojim drugim golom.