LIVERPUL SLAVIO NA SVOM TERENU PROTIV NEZGODNOG BRENTFORDA: Lids u spektakularnoj utakmici pobedio Vest Hem!

Fudbaleri Liverpula savladali su Brentford 3:0 na zatvaranju 22. kola Premijer lige.

Nije bilo lako za ekipu Jirgena Klopa kako rezultat svedoči.

Mučio se Liverpul u prvom poluvremenu. Bili su dominantni, ali prednost nije dolazila.

U sam smiraj prvih 45 minuta, Arnold je izveo korner, a lopta je nekako stigla do Fabinja koji nije propustio ukauanu priliku. Bila je to 10 asistencija za desnog beka "redsa", te je sada po tom parametru najbolji u ligi.

Imao je i Brentford nekoliko prilika pri tom rezultatu, pre svega Ivan Toni, ali ih nisu iskoristili. Kazna je stigla u vidu Okslejda Čembrlejna i Minamina koji su stigli do golova.

Liverpul je ovom pobedom smanjio zaostatak za vodećim Sitijem na 11 bodova, a imaju i meč manje. Što se tiče Brentforda, oni su 14. sa 10 bodova iznad zone ispadanja.

U drugom susretu dana Lids je slavio na gostovanju Vest Hemu 2:3.

Heroj ekipe Marsela Bijelse bio je Džek Herison koji je postigao het-trik.