OVO SE NE VIĐA SVAKI DAN NA ETIHADU: Devet golova je bilo, od toga Siti je dao Lesteru 6!

spektatkl

Drugi dan katoličkog Božića tradicionalno je rezervisan za englesku Premijer ligu, a akteri derbija između Mančester sitija i Lestera nisu razočarali.

Na "Etihadu" smo videli čak devet pogodaka, a "građani" su na kraju sjajnog meča ubedljivo trijumfovali rezultatom 6:3 (4:0).

Odmah na startu smo dobili nagoveštaj goleade, pošto je domaćin do 25. minuta vodio već sa 4:0.

Redom su mrežu Kaspera Šmajhela tresli Kevin de Brujne u 5. minutu, Rijad Marez u 14. iz penala, Ilkaj Gundogan u 21. i Rahim Sterling u 25. iz još jednog jedanaesterca.

Mnogi su pomislili da je je već tada bio kraj, odnosno, da će se "lisice" predati, ali su oni za samo 11 minuta igre u nastavku

Prvo je Džejms Medison u 55. minutu smanjio na 4:1, da bi u 59. pogodio i Ademola Lukman, a u 66. pravu dramu doneo Keleči Ihenačo.

Ali, drama nije potrajala, pošto je već u 69. na 5:3 povisio Ajmerik Laport golom glavom iz kornera.

Konačan rezultat i svaku sumnju otklonio je Sterling svojim drugim golom u 87. minutu.