DORTMUND NEPRIJATNO IZNENADIO: Bajern jedva pobedio posle preokreta (FOTO)

bundesliga, 15. kolo

Stevan Jovetić bio je strelac u trijumfu Herte

Fudbaleri Bajerna pobedili su Majnc sa 2:1, u 15. kolu nemačke Bundeslige.

Poveo je Majnc golom Karima Onisiva u 22. minutu, da bi preokret Bajernu doneli golovima Kingsli Koman u 53. i Džamal Musijala u 74. minutu.

Bajern je prvi na tabeli sa 37 bodova, a Majnc je deveti sa 21 poenom. U narednom kolu, Bajern će gostovati Študgartu, dok će Majnc dočekati Hertu.

U istom terminu, Bohum i Borusija Dortmund odigrali su nerešeno 1:1. Poveo je Bohum golom Sebastijana Poltera u 40. minutu iz penala, da bi izjednačenje Borusiji doneo Julijan Brant u 85. minutu.

FK Bohum, FK Borusija Dortmund

Pobedu na svom terenu ostvario je Lajpcig savladavši Borusiju Menhengladbah sa 4:1.

Herta je pobedila Arminiju sa 2:0, golovima Stevana Jovetića u 53. i Devi Zelke u petom minutu sudijske nadoknade vremena, dok je Hofenhajm u gostima savladao Frajburg sa 2:1.

Fudbaleri Štutgarta pobedili su u gostima Volfsburg sa 2:0. Strelci su bili Konstantinos Mavropanos u 25. i Filip Forster u 63. minutu.

Bundesliga, 15. kolo Subota: Bajern Minhen - Majnc 2:1 (0:1) Koman 50, Musijala 74 - Onisivo 22 Bohum - Borusija Dortmund 1:1 (1:0) Polter 40 - Brant 85 Frajburg - Hofenhajm 1:2 (1:1) Šloterbek 21 - Raum 3, Ričards 90+5 Herta Berlin - Arminija 2:0 (0:0) Jovetić 53, Selke 90+5 Lajpcig – Borusija Menhengladbah 4:1 (2:0) Gvardiol 21, Silva 33, Nkunku 90+1, Henriks 90+4 - Bensebaini 88 Volfsburg – Štutgart 0:2 (0:1) Mavropanos 25, Forster 63

Nedelja 15:30 Grojter Fitr - Union Berlin 17:30 Bajer Leverkuzen - Ajntraht Frankfurt

Petak Keln - Augzburg 0:2 (0:0) Han 72, Dorš 88