UZBUDLJIVO PRVO KOLO BUNDESLIGE: Jedan REMI i TRI velike pobede!
Bundesliga, Foto: EPA / Srdjan Suki

krenulo je

Objavljeno: 17:49h

Fudbaleri Union Berlina i Bajer Leverkuzena odigrali su danas u Berlinu nerešeno 1:1, u meču prvog kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo golom Taiva Avonjija u sedmom minutu, da bi bod Bajeru doneo Musa Dijabi golom u 12. minutu.

Volfsburg je na svom terenu pobedio Bohum sa 1:0.

Od četvrtog minuta gosti su igrali sa igračem manje, jer je direktan crveni karton zbog igranja rukom dobio Robert Teše, dok je minut kasnije golman Bohuma Manuel Riman odbranio penal Vutu Veghorstu.

Veghorst je, ipak, doneo pobedu domaćem timu golom u 22. minutu.

Za Bohum je od 46. minuta igrao srpski fudbaler Miloš Pantović.

Fudbaleri Hofenhajma su u gostima slavili protiv Augsburga sa 4:0, a strelci za pobednički tim bili su Jakob Brun Larsen u 37, Sakris Adamjan u 79, Žoržinjo Ruter u 88. i Sebastijan Rudi u 95. minutu.

Srpski fudbaler Mijat Gaćinović igrao je za pobednički tim od 59. minuta.

Ubedljivu pobedu zabeležio je i Štutgart koji je na svom terenu bio bolji od Grojter Firta sa 5:1.

Dva gola postigao je Mark-Oliver Kempf, u 55. i 76. minutu, a u strelce su se upisali i Vataru Endo 30, Filip Klement u 36. i Hamadi al Gaduji u 61. minutu.

Utešni pogodak za Grojter Firt postigao je Džejmi Leveling u 93. minutu.

U meču odigranom u Bilefeldu izmedju domaće Arminije i Frajburga nije bilo pobednika, a utakmica je završena rezultatom 0:0.