SITI ZAPOČEO ŽETVU TROFEJA, TOTENHEM NASTAVIO POST: Laporte je heroj Mančestera! (VIDEO)

liga kup engleske, finale

Spursi su poslednji trofej osvojili 2008. i to upravo Liga kup

Fudbaleri Mančester sitija danas su u finalu engleskog Liga kupa pobedili Totenhem sa minimalnih 1:0 i tako stigli do svog osmog trofeja u ovom takmičenju, čime su izjednačili rekord Liverpula.

Londonski klub se dobro branio, ali je Siti u samom finišu meča došao do pobede.

Mančester siti

"Građani" su prvu veliku šansu imali već u osmom minutu kada je Foden šutirao, ali lopta je otišla pored gola Totenhema.

U 26. minutu nova šansa. Foden je sada pogodio stativu. Deset minuta kasnije preti i Marez, ali šutira pored gola.

Lider Premijer lige je imao još nekoliko dobrih šansi u prvom poluvremenu, ali je Ljoris sjajno branio.

Mančester siti, Ajmerik Laporte

I u drugom poluvremenu Siti je napadao, dok je Totenhem branio svoj gol. U 72. minutu preko Gundoana, Mančester je promašio veliku priliku jer je s nekoliko metara šutirao pored gola.

Samo dva minute kasnije preti još jednom Marez. Alžirac je napravio sjajan solo prodor i šutirao, ali je Ljoris i to odlično odbranio.

Ipak, u 82. minutu tim Pepa Gvardiole je stigao do gola. De Brajne je centrirao iz prekida, a najviši u kaznenom prostoru "Pevaca" bio je Laporte koji sjajno glavom pogađa za 1:0.

Totenham se pokušao vratiti u meč, ali nisu ozbiljnije zapretili golu protivnika. Neverovatno je da su igrači londonskog kluba samo jednom šutirali u okvir gola.

Siti igra zaista odličnu sezonu jer su na dobrom putu da postanu i prvaci Engleske. Takođe, igraju i u polufinalu Lige šampiona i čini se da bi ovo mogla biti sezona iz snova za klub s Etihada.