BAJER DO BODA U 94'! Lajpcig razneo Hertu i stigao na samo 2 boda od lidera! Radonjiću sat vremena (VIDEO)

bundesliga, 22. kolo

Augzburg je ispustio vođstvo koje je imao od petog minuta utakmice

Objavljeno: 20:09h

Fudbaleri Augzburga i Bajera iz Leverkuzena odigrali su danas nerešeno 1:1, u utakmici 22. kola Bundeslige.

Domaći tim je vodio od petog minuta, kada je gol postigao Florijan Niderlešner.

Ekipa Leverkuzena osvojila je bod u petom minutu nadoknade utakmice, a strelac gola bio je Edmond Tapsoba.

Bajer se na tabeli Bundeslige nalazi na petom mestu sa 37 bodova, dok je Augsburg, koji je zabeležio i četvrti meč bez pobede u prvenstvu, na 13. mestu sa 23 boda.

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u Berlinu ekipu Herte sa 3:0.

Gosti su poveli u 28. minutu preko Austrijanca Marsela Zabicera, a do kraja meča golove su postigli još Nordi Mukiele u 71. i Vili Orban u 84. minutu.

Srpski fudbaler Nemanja Radonjić igrao je od 60. minuta za ekipu Herte.

Herta je poslednju pobedu u šampionatu zabeležila 2. januara ove godine, kada je savladala Šalke.

Na tabeli Bundeslige Lajpcig je drugi sa 47 bodova, dva manje od prvoplasiranog Bajerna, dok Herta sa 18 bodova zauzima 15. mesto.

U poslednjoj utakmici, Hofenhajm je na svom terenu pobedio Verder rezultatom 4:0 (2:0). Strelci golova za domaći tim, bili su Bebu u 26. minutu, Baumgartner u 44. minutu, Dabur u 49. minutu i Ruter u 90. minutu.

Nakon ovog kola, Hofenhajm se nalazi na 11. mestu sa 26 osvojenih bodova, dok je ekipa Verdera na 12. mestu sa tri boda manje.

Bundesliga, 22. kolo:

Subota:

Frankfurt - Bajern 2:1 Keln - Štutgart 0:1 Menhengladbah - Majnc 1:2 Frajburg - Union Berlin 0:1 Šalke - Borusija (D) 0:4