MILAN PONIŽEN PRED ZVEZDU: Inter ga nemilosrdno našamarao u velikom derbiju, Benevento zaustavio Romu (VIDEO)

serija a, 23. kolo

Dva derbija se igraju danas - milanski i duel Atalante i Napolija

Fudbaleri Parme i Udinezea odigrali su danas nerešeno 2:2, u meču 23. kola italijanske Serije A.

Andreas Kornelijus je glavom u trećem minutu doveo domaću Parmu u vodjstvo, a zatim je drugi gol za Parmu postigao Juraj Kučka u 32. minutu iz penala.

Gosti su do boda došli u drugom poluvremenu golovima, Stefana Okake u 64. i Brama Najtinka u 80. minutu meča.

Parma je poslednju pobedu u prvenstvu zabeležila, 30. novembra kada je savladala Đenovu, a od tada je vezala 14 utakmica bez pobede.

Na tabeli Serije A Udineze ima 23 boda na 15. mestu, dok Parma zauzima 19. mesto sa 14 bodova.

Fudbaleri Intera pobedil su kao gosti u velikom derbiju italijanskog prvenstva gradskog rivala Milan sa 3:0, u meču 23. kola.

Lautaro Martines postigao je gol glavom u petom minutu i doveo goste u vođstvo, na centaršut Romela Lukakua.

Martines je svoj drugi gol na meču postigao u 57. minutu, na asistenciju Ivana Perišića, a konačnih 3:0 postavio je Lukaku u 66. minutu.

Inter sada vodi na tabeli italijanskog prvenstva sa 53 boda, dok je Milan drugoplasirani sa četiri boda manje.

U sledećem kolu Serije A Inter dočekuje Đenovu, a Milan gostuje Romi.

Fudbaleri Beneventa i Rome igrali su nerešeno 0:0, u 23. kolu Serije A.

Roma nije uspela da pobedi iako je od 57. minuta imala igrača više, kada je isključen Kamil Glik.

Roma je treća na tabeli sa 44 boda, dok Benevento ima 25 i na 15. je mestu.

Prethodno je Atalanta u italijanskom prvenstvu sa 4:2 pobedila Napoli.