LAJPCIG NASTAVIO POTERU ZA BAJERNOM: Pao Augzburg, "Bikovi" sad čekaju okršaj sa Liverpulom! (VIDEO)

bundesliga, 21. kolo

Domaćem timu sada predstoji prvi meč osmine finala Lige šampiona protiv Liverpula

Fudbaleri RB Lajpciga su ostvarili pobedu na svom terenu nad Augzburgom u prvoj utakmici 21. kola Bundeslige.

Domaćin je poveo u 38. minutu iz, utisak je, prestrogo dosuđenog penala koji je realizovao Dani Olmo.

Samo pet minuta kasnije Kristofer Nkunku je povećao na 2:0 posle dodavanja Poulsena.

Gosti su smanjili preko Daniela Kaliđurija u 77. minutu, takođe sa bele tačke, ali nisu uspeli da izbegnu poraz.

Lajpcig sada ima 44 boda na drugom mestu Bundeslige, četiri manje od Bajerna, uz meč više.