Danas slavimo najtužnije punoletstvo! Mijate, ovo ti nikad nećemo oprostiti! (VIDEO) (GIF)

NIKADA PREŽALJENA PREČKA

Pre tačno 18 godina, Predrag Mijatović je pogodio prečku protiv Holandije

Jugoslavija je u utakmicu ušla sa pojačanom odbrambenom linijom i samo jednim igračem (Mijatović) u napadu.

Defanzivna varijanta se nije isplatila, jer su Holanđani preko Bergkampa poveli sa 1:0.

Tek pošto su primili gol, jugoslovenski fudbaleri su, od početka drugog poluvremena, u neizmenjenom sastavu, krenuli u napad i već u 48. minutu Slobodan Komljenović je, posle centaršuta kapitena Dragana Stojkovića iz neposredne blizine glavom uputio loptu u mrežu.

Samo tri minuta kasnije, dogodio se trenutak koji je odredio tok utakmice.

Vladimir Jugović je srušen u šesnaestercu Holanđana i španski sudija Garsija-Aranda bez oklevanja je pokazao na 11 metara.