BAJER I ŠAHTJOR ODRADILI POSAO U GOSTIMA: U Volfzbzurgu se mašili penali, Olimpijakos nije izdržao s desetoricom!
Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena, Foto: EPA/Robert Perry

Liga Evrope, 1/8 finala

Odigrane su još 3 utakmice osmine finala

Bajer Leverkuzen i Šahtjor su, uz Mančester junajted i Bazel, napravili značajne korake ka četvrtfinalu Lige Evrope u utakmicama koje su odigrane ove večeri.

"Aspirindžije" su u gostima bile prilično ubedljive protiv Rendžersa 3:1.

Haverc je sa "bele tačke" doneo prednost gostima koja je bila duplirana pogotkom Aranguiza u 67. minutu. Edmundson je smanjio na 1:2, ali je tačku na meč stavio Leon Bejli u 88. minutu.

I Šahtjor je trijumfovao u gostima protiv Volfzburga 2:1 u jednom ludom susretu.

Sve je počelo pogotkom Moraeša u 17. minutu da bi Kovalenko 5 minuta kasnije propustio priliku iz penala da duplira prednost ukrajinskog tima.

U nadoknadi prvog poluvremena je usledio penal za domaćina, ali njega ne koristi Veghorst. Ipak, čim je počelo drugo poluvreme Bruks je izjednačio rezultat.

U 73. minutu Antonio donosi pobedu Šahtjoru naletevši na odbitak.

U Pireju su Olimpijakos i Vulverhempton odigrali 1:1.

Pirejci su se sjajno držali i čuvali vođstvo od 1:0 koje im je doneo El Arabi, iako su ostali sa igračem manje već u 29. minutu kada je isključen Semedo.

Ipak, popustili su u 67. minutu kada je Neto pronašao lopti put do mreže za izjednačenje.