DRUGI UZASTOPNI PORAZ LIVERPULA: Adrijan u stilu Lorisa Karijusa zavio 'Crvene' u crno!
Adrijan - tragičar dana, Foto: EPA/Will Oliver

FA KUP, osmina finala

Pogotku Brazilca je kumovala užasna reakcija golmana Adrijana

Fudbaleri Čelsija pobedili su Liverpul u Londonu u osmini finala FA kupa Engleske - 2:0 (1:0). "Plavci" su se u četvrtfinale plasirali zahvaljujući golovima Vilijana u 13. i Barklija u 64. minutu.

Pogotku Brazilca je kumovala i užasna reakcija golmana Adrijana, koji je praktično sam smestio loptu u svoju mrežu.

Frenk Lampard je na teren poslao najjači sastav, a Jirgen Klop je promešao ekipu, s tim što se ne može reći da je izveo drugu postavu, jer su starteri bili Mane, Van Dajk, Robertson, Fabinjo (i njegov kiks je prethodio tom prvom pogotku)... U drugom poluvremenu zaigrali su i Firmino i Salah, ali gosti nisu da izbegnu poraz.

Liverpulu je ovo drugi uzastopni poraz, jer je za vikend izgubio od Votforda u Premijer ligi.

FA kup, osmina finala:

Portsmut - Arsenal 0:2 (0:1) Čelsi - Liverpul 2:0 (1:0) Reding - Šefild junajted Vest Brom - Njukasl Šefild venzdi - Mančester siti Lester - Birmingem Derbi - Mančester junajted Totenhem - Norič