SITI OSVOJIO LIGA KUP! Pep Gvardiola postao drugi najtrofejniji trener u istoriji!
Pepe Gvardiola, Foto: AP

SVAKA ČAST

- Važno je da ekipa pobedjuje, srećan sam zbog gola, ali i jer smo osvojili trofej. Koleno je u redu, dobio sam udarac, ali sam dobro

Fudbaleri Mančester Sitija odbranili su trofej u Liga kupu, pošto su u finalu na londonskom Vembliju pobedili Aston Vilu sa 2:1.

Siti je poveo u 20. minutu golom Serhija Aguera, a prednost je udvostručio Rodri u 30. minutu. Gol za Aston Vilu postigao je Mbvana Samata u 41. minutu.

Siti je tako treći put uzastopno trijumfovao u Liga kupu i osvojio ukupno sedmi trofej u tom takmičenju.

1 / 4 Foto: AP

"Važno je da ekipa pobedjuje, srećan sam zbog gola, ali i jer smo osvojili trofej. Koleno je u redu, dobio sam udarac, ali sam dobro", rekao je napadač Sitija Serhio Aguero za Skaj.

Pep Gvardiola je inače postao drugi najtrofejniji trener u istoriji osvojivši svoj 29. pehar.

Ispred njega je samo Ser Aleks Ferguson koji ima 49 trofeja.