Fudbaler Štutgarta sedeći lobovao Nojera, ali Bavarci ipak nastavili da gaze ka tituli! (VIDEO)

Bundesliga, 29. kolo

Bavarci nezaustavljivo idu ka novom trofeju u nemačkom šampionatu
Objavljeno: 18:38h

Fudbaleri Bajern Minhena napravili su novi korak ka odbrani titule u Bundesligi, pošto su danas kao gosti sa 3:1 pobedili Štutgart. Bajern pet kola pre kaja ima 75 bodova, osam više od Borusije Dortmund, koja ima utakmicu manje. Gregor Nidermajer postigao je autogol u 31. minutu, David Alaba je u 52. povećao prednost, smanjio je Danijel Didavi u 63, a konačan rezultat postavio je Daglas Kosta u 89. Reprezentativac Srbije Filip Kostić odigrao je celu utakmicu za Štutgart. Ekipa Augsburga je izašla iz zone ispadanja, pošto je u direktnom duelu u borbi za opstanak pobedila Verder u gostima sa 2:1. Verder je vodio na poluvremenu golom Florijana Griliča, ali su Alfred Finbogason i Hong Jong-Ho preokrenuli u drugom delu. Augsburg je 15. sa 30 bodova, dva više od Verdera koji je poziciju ispod. Borusija Menhengladbah je zakomplikovala svoju borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona, pošto je neočekivano sa 1:0 poražena od Ingolštata u gostima. Junak Ingolštata bio je Moric Hartman, koji je dao gol u 88. minutu. Borusija je četvrta sa 45 bodova, koliko uz uutakmicu manje ima Bajer Leverkuzen. Slede Majnc i Šalke sa po 44. Hamburg je na svom stadionu izgubio od Darmštata sa 2:1, dok je Hofenhajm u gostima sa 2:0 pobedio Ajntraht. BUNDESLIGA - 29. KOLO: Petak: Herta - Hanover 2:2 (1:1) (Ibišević 3, Kalu 72 - Sobih 18, Šmidebah 58) Subota: Hamburger – Darmštat 1:2 (0:1) (Holtbi 90+1 - Sulu 38, Gondorf 54) Štutgart - Bajern Minhen 1:3 (0:1) (Didavi 63 - Nidermajer 31ag, Alaba 52, Daglas Kosta 89) Verder – Augzburg 1:2 (1:0) (Griliš 43 - Finbogason 53, Hong 87) Ajtraht – Hofenhajm 0:2 (0:0) (Amiri 62, Ut 90) Ingolštat – Menhengladbah 1:0 (0:0) (Hartman 88) 18.30 Volfzburg – Majnc Nedelja: 15.30 Šalke – Dortmund 17.30 Keln - Leverkuzen