Kramarić izdominirao protiv Nirnberga, gol petom za TV špice! Leverkuzen po mećavi stigao do 3 boda!
Andrej Kramarić slavi gol, Foto: EPA

bundesliga, 25. kolo

Kramarić je sa bele tačke doveo domaće u vođstvo, a prethodno je lopta u ruku pogodila Patrika Erasa...

Poslednji Nirnberg je u Sinshajmu odigrao hrabro, ali to nije bilo dovoljno da prekine niz bez pobede, koji se protegao na 20 uzastopnih utakmica.

Nirnberg je izjednačio posle sat vremena igre, golom Hana Behrensa, ali je hrvatski internacionalac Andrej Kramarić doneo pobedu domaćima, svojim drugim golom, u 78. minutu i to na spektakularan način, petom.

Hofenhajm je ostao u trci za plasman u evropske kupove, dok je Nirnberg čvrsto na začelju tabele sa 13 bodova.

Po pravoj snežnoj mećavi odigran je meč u Hanoveru, pa je u jednom trenutku, u prvom poluvremenu, morao da bude i prekinut.

Kevin Foland je bio na pravom mestu u 13. minutu, i posle odbrane golmana domaćih, smestio loptu u nezaštićenu mrežu. Isti fudbaler je lob udarcem povisio na 2:0 u 28. minutu.

Domaći su krenuli na sve ili ništa u nastavku i to se isplatilo već u 51. minutu, kada je pogodio Brazilac Žonatas.

Autogolom Vajzera, koga je lopta pogodila u nogu nakon odbrane golmana Hradeckog, domaći su poravnali u 73. minutu.

Ipak, bodovi su otputovali za Leverkuzem pošto je Haverc bio precizan u 87. minutu. Postigli su gosti još jedan gol u sudijskoj nadoknadi preko Belarabija, ali je on poništen zbog ofsajda.