Baskijci samo do boda, Espanjol poražen, Kazorla ponovo pleše!
Santi Kazorla, Foto: AP

Primera, 13. kolo

Odigrano je kompletno kolo Primere

Atletik Bilbao i Hetafe su 13. kolu španske Primere podelili plen - puno tenzije, malo dobrog fudbala, a na kraju i velika nepravda za gostujući tim koji je oštećen za čist jedanaesterac,

Naš Nemanja Masimović je u taboru Hetafea standardno odigrao ceo meč i to vrlo dobro.

Poveo je Bilbao u 68. minutu kada je Peru Nolaskoain pogodio glavom posle slobodnog udarca Benjata.

Devet minuta kasnije odgovorili su gosti. Haima Mata je poravnao rezultat i postavio je konačnih 1:1.

Kraj utakmce obeležio je propust glavnog arbitra koji nije pokzao na belu tačku iako je u sudijskoj nadoknadi Injigo Martinez sa obe ruke oborio na Matu na zemlju.

Viljareal je na svom terenu bio bolji od Betisa rezultatom 2:1.

U prvom poluvremenu nismo videli pogotke, a onda je Moreno u 52. minutu "otvorio" goste iz Sevilje, da bi samo dva minuta kasnije Čukvueze povećao prednost.

U nadoknadi je Lo Čelso postigao utešni gol za svoj tim.

Treba pomenuti da je Santi Kazorla namestio oba pogotka za "žutu podmornicu"