Holandija unakazila Nemce, Gibraltar stigao do prve pobede u istoriji, Češka osvojila Trnavu!
Česi na dobrom putu, Foto: EPA

odličan fudbal

Marek Hamšik nije mogao sam

Nekada su bili igrali pod jednom zastavom, a sada su na suprostavljenim stranama - u okviru trećeg kola Lige nacija reprezentacija Češke savladala je Slovačku u Trnavi rezultatom 2:1.

Posle neubedljivog provg poluvremena usledila je odlična fudbalska predstava. Česi su poveli golom Krmenčika koji je otresao Škrinjara i rutinski matirao Dubravku.

Odgovor Slovaka stigao je u 62. minutu: Marek Hamšik se najbolje snašao šesnaestercu nakon korenera.

Veliku pobedu i korak napred ka osvajanju prvog mesta u grupi 1 (‘B’Liga nacija) Česima je obezbedio Patrik Šik. Nadač Rome je odlično ispratio centaršut Dokala i zakucao loptu u mrežu.

Fudbaleri Slovenije doživeli su treći uzastopni poraz u LIgi nacija, ovoga puta Norveška je bila bolja od naših komšija koji nalaze u ozbiljnom problemu. Plejmejker Sent Etjena Ole Selnes pobrinuo se lepim golom za trijumf domaćina u meču.

Reprezentacija Gibraltara ostvarila je istorijsku pobedu, pošto su slavili kao gosti protiv Jermenije u Jerevanu sa 1:0. Slavlje Giblartala u trećem kolu Lige nacija je bio prvi trijumf u takmičarskim utakmicama otkako igra ova selekcija.

Izabranici Ronalda Kumana ostvarili su veoma važnu pobedu pobedivši Nemačku sa ubedljivih 3:0 .

Posle dva odigrana meča "Oranje" ima tri boda, Nemačka je na samo jednom, dok je Francuska prvoplasirana sa četiri boda.

Prvi gol na utakmici postigao je Virdžil van Dajk u 30. minutu. Štoper Holandije iskoristio je odbitak i u poslao loptu u praznu mrežu.

Pobedu je samo potvrdio Memfis Depaj nekoliko minuta pre kraja utakmice. "Sevnula" je odlična kontra, Promes je dodao loptu do Depaja, kojem nije bilo teško da u 87. savlada Manuela Nojera. Konačnih 3:0 u nadoknadi vremena drugog perioda igra postavio je još jedan fudbaler Liverpula – Žoržinjo Vajnaldum.