JOVIĆ DONEO NOVA TRI BODA AJNTRAHTU! Dosadno u Frajburgu, Lajpcig deklasirao Nirnberg!

bundesliga, 7. kolo

Crveni bikovi dočekali goste sa šest komada

Frajburg i Bajer Leverkuzen odigrali su prvu utakmicu nedeljnog programa Bundeslige, a meč je završen bez postignutih golova - 0:0.

Neverovatni Luka Jović doneo je svom Ajntrahtu novu pobedu pošto je u pobedi nad Hofenhajmom upisao gol i asistenciju, meč je završen rezultatom 2:1.

Prvo je u 40. minutu asistirao Anti Rebiću za pogodak, da bi kasnije duplirao prednos tima iz Frankfurta na 2:0 u 46. Rais Nelson je smanjio prednost gostiju na 2:1 u 82. minutu.

Strelac prvog gola i reprezentativac Hrvatske zaradio je isključenje u 64. minutu pošto je dobio drugi žuti karton, ovoga puta za prekršaj, jer je prvi dobio u 32. za prigovor sudiji.

Siloviti Red Bul Lajpcig dočekao je Nirnberg, a kasnije ih je poslao kući sa šest pogodaka u mreži, rezultat je bio 6:0.

Golove za Crvene bikove postigli su Kampl u 3, Poulsen u 7, Sabicer u 21. i 55. i Timo Verner u 59. minutu, imao je on priliku het-trik, ali mu je golman gostiju odbranio penal u 63. minutu.

Nirnberg je ovu utakmicu završio sa desetoricom pošto je Tim Libold zaradio crveni karton u 62. minutu kao poslednji igrač odbrane, ali tada je već sve bilo rešeno.