LAJPCIG SE BUDI: Novajlija šokirao klub koji igra Ligu šampiona!

Bundesliga, 3. kolo

Klub koji je prošle sezone igrao u Cvajti čini se da neće imati problem da opstane.

Objavljeno: 19:21h

Lajpcig je konačno uspeo u trećem kolu da trijumfuja, bili su bolji od Hanovera na svom terenu, konačan rezultat je bio 3:2.

Golove za Red Bul postigli su Jusuf Polsen u 9 i Timo Verner u 40. i 63. dok su pogotke za goste postigli Niklas Fulkrug u 13. i Miko Albornoz u 65. minutu.

Ovo je prva pobeda u novoj sezoni za klub iz Istočne Nemačke pošto su u prva dva kola prvo izgubili od Borusije, odnosno remizirali sa Fortunom.

RB Lajpcig
RB Lajpcig foto: EPA/Filip Singer

Kad smo već kod tima iz Dizeldorfa, oni su nakon poraza u prvom kolu od Augsburga i remija sa crvenim bikovima ponovo napravili iznenađenje i

pobedili Hofenhajm, ekipu koja ove sezone igra Ligu šampiona.

Golove za novajliju su postigli Alfredo Morales u 45. i Dodi Lukebakio u 88. sa bele tačke, dok je gol za ekipu koja je prošle sezone bila treća u Bundesligi postigao Rais Nelson.

Fortuna
Fortuna foto: EPA/Ronald Wittek

Bajern nastavlja po starom i ostaje ekipa sa svim pobedama pošto je pobedila na svom terenu Bajer Leverkuzen rezultatom 3:1, dok gosti ostaju zacementirani za dno sa tri poraza.

Farmaceuti su poveli golom Vendela u 5. iz penala, ali je klub sa Alijanc arene već do 19. poveo golovima Tolisoa i Robena, a tačku na i stavio je Hames Rodrigez u 89. minutu.

Majnc je na svom terenu savladao Augsburg rezultatom 2:1 i nastavio sa odličnim partijama pošto im je ovo sedmi poen u tri kola i nalaze se na petom mestu.

Gosti su poveli golom Ji Dong Vona u 82. ali su domaći preokrenuli golovima Entonija Udža 87. i Aleksandru Maksima u 93. minutu.

Majnc
Majnc foto: EPA/Matthias Merz

Volfsburg i Herta su podelili bodove na utakmici koja je odigrana na Volfsvagen areni, konačan rezultat bio je 2:2.

Ekipa u kojoj igra Marko Grujić povela je u 61 pogotkom Dilrosuna, a u poslednjih 10 minuta je nastala prava drama. Prvo je Junus Mali u 87. doneo izjednačenje sa bele tačke, da bi Ondrej Duda ponovo doveo Hertu u vođstvo golom u 91, ali je konačan rezultat postavio Admir Mehmedi golom u 93. minutu.

Marko Grujić
Marko Grujić foto: Reuters

Inače srpski reprezentativac je odigrao celu utakmicu, ali je zabeležio žuti karton u 24. minutu.