19. DAN MUNDIJALA: Belgijsko čudo sa 0:2 na 3:2 protiv Japana! Firmino presudio Meksikancima, Brazil u četvrtfinalu! (FOTO)

SP u RUSIJI

Sva dešavanja sa ovih mečeva možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog...

Završen je 19. dan Mundijala i to kako, najvećoj dramom i trilerom koje je ovaj šampionat u Rusiji do sada video. Belgija je ušla u četvrtfinale izbacivši Japan golom u 95. minutu utakmice.

Još dvoje četvrtfinalista je poznato i to će biti Belgija i Brazil koji će se međusobno sresti u borbi za polufinale Svetskog prvenstva.

Navijač i navijačica Brazila
Navijač i navijačica Brazila foto: EPA/Tatyana Zenkovich

Brazilci su pobedili Meksiko 2:0 zahvaljujući sjajnom Nejmaru, ali sve je palo u senku onoga što je viđeno u Rostovu na meču između "crvenih đavola" i "samuraja".

Japan je vodio 2:0 na 20 minuta do kraja utakmice, a onda je izgubio u poslednjem minutu sudijske nadonkade.

Sva dešavanja sa ovih mečeva ste pratili uz naš dobro poznati lajv-blog...

95. minut - Kraj utakmice! Belgija je u četvrtfinalu! Čim su Japanci krenuli sa centra arbitar je sudio kraj! Popadali su na travu "samuraji" ne verujući šta su doživeli i šta im se dogodilo!

Igrači Belgije slave, Japanci su na kolenima
Igrači Belgije slave, Japanci su na kolenima foto: AP
Opšta tuga i očaj japanskih igrača
Opšta tuga i očaj japanskih igrača foto: EPA/Franck Robichon

90+5. minut - GOOOL! Belgija stiže do preokreta i to u poslednjem minutu utakmice! Kontranapad i neoprezna igra odbrane Japana i Naser Čadli postiže gol za pobedu i četvrtfimnale!

Naser Čadli postiže gol za pobedu u 95. minutu
Naser Čadli postiže gol za pobedu u 95. minutu foto: AP
Naser Čadli je heroj Belgije
Naser Čadli je heroj Belgije foto: Reuters

90. minut - Umalo sada autogol Vitsela, ali je Kurtoa pokazao sjajne reflekse.

74. minut - GOOOL! Belgija je izjednačila, pogodio je Maruan Felaini! Sjajan centaršut i onda glavom gol! U samo 5 minuta su "crveni đavoli" postigli dva gola za 2:2.

Maruan Felaini postiže gol za izjednačenje
Maruan Felaini postiže gol za izjednačenje foto: Reuters

70. minut - GOOOL! Jan Vertongen na neverovatan način vraća Belgijancima nadu i ostavlja ih u životu! Odakle je samo glavom pogodio, tačnije on je pokušao da vrati loptu na peterac, a u stvari je prevario Kavašimu i pogodio mrežu.

Jan Vertongen postize gol iz neverovatne situacije
Jan Vertongen postize gol iz neverovatne situacije foto: EPA/Roman Pilipey
Belgija smanjuje na 2:1 golom Vertongena
Belgija smanjuje na 2:1 golom Vertongena foto: EPA/Roman Pilipey
Lopta ulazi u gol Japana posle udarca glavom Jana Vertongena
Lopta ulazi u gol Japana posle udarca glavom Jana Vertongena foto: Reuters

52. minut - GOOOL! Belgija je u nokdaunu posle bombe Inuija! Ostavili su mu prostor da šutira sa nekih 20 i nešto metara, on je raspalio po lopti i pogodio malu mrežu za veliku prednost!

Takeši Inui baca Belgijance u nokldaun bombom za 2:0
Takeši Inui baca Belgijance u nokldaun bombom za 2:0 foto: Reuters
Tibo Kurtoa je nemoćan posle šuta Takešija Inuija
Tibo Kurtoa je nemoćan posle šuta Takešija Inuija foto: Reuters

48. minut - GOOOL! Japan vodi! Kakav šok za Belgijance samo što je počelo drzugi poluvreme-. Sevnula je polukontra i onda sjajna lopta iza leđa odbrane za Haragučija koji je utekao i onda iz ne baš dobre pozicije pronašao put lopti do mreže Kurtoe.

Genki Haraguči postiže vodeći gol za Belgiju
Genki Haraguči postiže vodeći gol za Belgiju foto: Reuters
Genki Haraguči slavi gol protiv Belgije
Genki Haraguči slavi gol protiv Belgije foto: Reuters

45. minut - Kraj prvog poluvremena u kome su Japanci pružili sjajan otpor Belgijancima.

Vensan Kompani u jednoj od šansi za Belgiju
Vensan Kompani u jednoj od šansi za Belgiju foto: AP

28. minut - I počelo je da zuji oko gola Japana, u samo dva minuta tri opasne situacije pred Kavašimom, u dva navrata je intervenisao odbijanjem lopte, a treći put je imao mnogo sreće.

20. minut - Odlični Japanci za sada u susretu protiv favorizovane Belgije. Ne dozvoljavaju nikakvu šansu protivniku, i prilično su agilni i agresivni. Bez prilike na meču!

Eden Azar u akciji
Eden Azar u akciji foto: EPA/Roman Pilipey
Janik Karasko u duelu sa defanzivcima Japana
Janik Karasko u duelu sa defanzivcima Japana foto: EPA/Roman Pilipey
Navijači Japana sa zanimljivom koreografijom pre meča protiv Belgije
Navijači Japana sa zanimljivom koreografijom pre meča protiv Belgije foto: EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI

19.22 - Na redu je novi meč osmine finala i to duel između Belgije i Japana, a evo i sastava u kojima će dve reprezentacije istrčati na teren.

Belgija: Kurtoa, Alderveireld, Kompani, Vertongen, Menije, De Brujne, Vitsel, Karasko, Azar, Lukaku, Mertens.

Japan: Kavašima, Sakai, Šoji, Jošida, Nagatomo, Hasebe, Šibasaki, Haraguči, Kagava, Inui, Osako

90+6. minut - Gotov je meč u Samari! Brazil je pobedio Meksiko 2:0 i plasirao se u četvrtfinale!

Robert Firmino i Nejmar slave
Robert Firmino i Nejmar slave foto: Reuters

88. minut - GOOOL! Sve je gotovo! Firmino je zapečatio sudbinu Meksika i poslao Brazil u četvrtfinale!

Nejmar asistira Firminu za drugi gol Brazila
Nejmar asistira Firminu za drugi gol Brazila foto: Reuters
Roberto Firmino postiže drugi gol za Brazil na meču
Roberto Firmino postiže drugi gol za Brazil na meču foto: EPA/Tatyana Zenkovich

71. minut - Uf kakav sada podmukao i prljav potez Migela Lajuna. Prišao je da uzme loptu i onda na kvarno nagazio Nejmara na zglob, ali je Brazilac previše bio teatralan pa je sudija Roki odbio da pogleda snimak i uopšte pokaže bilo kakvu javnu opomenu Meksikancu.

Migel Lajun nije dobio ni žuti karton za gaženje Nejmara foto: EPA/Wallace Woon

60. minut - Pritiskaju sada Brazilci još jače, žele što pre da dođu do drugog gola koji bi sigurno slomio Meksikance, ali je Očoa ponovo bio sjajan posle udarca Paulinja iz šesnaesterca.

Giljermo Očoa odlično brani
Giljermo Očoa odlično brani foto: Reuters

51. minut - GOOOL! Brazil vodi, Nejmar je strelac! Konačno su materijalizovali terensku inicijativu koju su imali. Odlično ubacivanje Vilijana u peterac, a Nejmar klizećim startom ubacuje loptu u mrežu!

Nejmar slavi gol protiv Meksika foto: Reuters

48. minut - Nova sjajna šansa za Brazil i opet je fantastičan Očoa! Tukao je Filipe Kutinjo iz šesnaeterca ali direktno u golmana Meksika.

Felipe Kutinjo šutira na gol Očoe
Felipe Kutinjo šutira na gol Očoe foto: Reuters

45. minut - Kraj prvog poluvremena u kome su jedino falili golovi! Odličan meč smo gledali za sada, napadali su i jedni i drugi, ređale su se opasne situacije pred oba gola, ali se mreža nije zatresla!

32. minut - Nova velika šansa pred golom Očoe. Izborio se za prostor Gabrijel Žesus, ali je meksički golman na svom mestu, u nastavku akcije je pokušao i Kutinjo, ali njego šut izbija jedan od defanzivaca Meksika.

24. minut - Uzvraćaju sada Brazilci preko Nejmara. Sjajnim driblinzima je izbacio dva igrača Meksika i izbio pred Očou, ali je golman Meksika sjajno skratio ugao i odbranio.

Nova intervencija Alisona ispred Čičarita
Nova intervencija Alisona ispred Čičarita foto: EPA/Sergey Dolzhenko
Prekršaj Salseda nad Gabrijelom Žesusom
Prekršaj Salseda nad Gabrijelom Žesusom foto: EPA/Tatyana Zenkovich

20. minut - Meksikanci daleko bolji rival u prvih dvadesetak minuta. Oni su ti koji diktiraju tempo i pritiskaju, a uz to preopasni su iz kontri. Bilo je nekoliko izuzetnih akcija koje su izveli, ali su se sve uspevali Brazilci da izblokiraju u poslednjem trenutku.

15.05 - Evo i sastava za prvi meč.

Stadion: Samara Arena; Sudija: Đanluka Roki (Italija).

Brazil (4-3-3): Alison - Fagner, Tijago Silva, Miranda, Filipe Luis - Kazemiro, Paulinjo - Vilijan, Kutinjo, Nejmar - Žezus.

Meksiko (4-3-2-1): Očoa - Alvarez, Ajala, Salsedo, Galjardo - Markez, Erera, Gvardado - Lozano, Vela - Čičarito.

14.00 - Ovo su reprezentacije sa najviše migranata u ekipama. Iznenadilo nas je da i Island ima čak jednog takvog.

13.06 - Oni bi da osvoje Mundijal! Možda bi mogli da traže jednorozima da im ispune tu želju.

12.41 - Kante na meti Barselone

Francuski fudbalski reprezentativac Ngolo Kante mogao bi da pređe iz Chelsija u Barselonu, prenosi španski Don Balon. Kako se navodi, sportski direktor Barselone Erik Abidal želi da dovede Kantea da bi osvežio vezni i dao manje odgovornosti Serhiju Busketsu kod kojeg se vidi da više nije na onom nivou kao pre par sezona. Vezni igrač je odličnu formu potvrdio na Mundijalu u dresu "trikolora" sa kojima je stigao do četvrtfinala, gde Francusku čeka Urugvaj. Kante, koji ima titule Premijer lige sa Lesterom i Čelsijem, prošle sezone odigrao je 48 utakmica i dao jedan gol.

12.15 - Danilo spreman za Meksiko, Marselo još nije na 100%

Brazilski fudbaler Danilo oporavio se od povrede butine i biće na raspolaganju selektoru za meč osmine finala Svetskog prvenstva protiv Meksika. S druge strane, Marselo, koji se povredio na meču protiv Srbije, takodje se oporavio, ali nije 100 odsto spreman. "Danilo je spreman da igra. Trenirao je i na raspolaganju je selektoru Titeu", rekao je timski lekar Rodrigo Lasmar. Daglas Košta se, kako je rekao Lasmar, dobro oporavlja, ali neće biti u sastavu za meč protiv Meksika.

11.31 - Rodrigez propustio trening, neizvestan za Englesku

Kolumbijski fudbaler Hames Rodriges propustio je trening nacionalnog tima i njegov nastup u osmini finala Svetskog prvenstva protiv Engleske i dalje je pod znakom pitanja. Rodriges se povredio na meču protiv Senegalai napustio teren u 31. minutu te utakmice. On je bio jedini igrač Kolumbije koji nije trenirao, a Kolumbijski nacionalni tim nije saopštio koliko je povreda ozbiljna. Posle današnjeg treninga i izjava igrača, takođe, nije jasnija situacija oko Rodrigesa. "Hames je vođa, ali sam siguran da, ako on ne igra, ima igrača koji mogu da naprave razliku", rekao je vezista Karlos Sančes. Utakmica osmine finala Svetskog prvenstva između Kolumbije i Engleske igra se 3. jula na stadionu Spartaka u Moskvi.