Junajted slavio u velikom derbiju, Njukasl demolirao Sautempton, Barnli uništio Vest Hem, Čelsi savladao Palas! (VIDEO)

Premijer liga, 30. kolo

Murinjo je konačno nadmudrio Jirgena Klopa

Mančester junajted je slavio nad Liverpulom u 200. derbiju Ostrva sa 2:1 (2:0) u okviru 30. kola Premijer lige.

Oba pogotka za Đavole postigao je Markus Rašford u prvom poluvremenu. Liverpul je u tom periodu igre imao jalovu inicijativu, bilo je nekoliko uzbuđenja pred De Heinim golom, ali je mreža Španca ostala netaknuta.

Autogolom Erika Baija u 66. minutu Liverpul umalo da se vrati u utakmicu, ali do kraja nije uspeo da postigne gol.

Na taj način, Junajted se učvrstio na drugom mestu, dok je Liverpul treći, ali sada sa pet bodova zaostatka u odnosu na Đavole, a čak može da se desi da ga i Totenhem prestigne u slučaju trijumfa.

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona sve su dalje od opstanka u Premijer ligi, pošto su na svom terenu izgubili od Lestera sa 1:4 u 30. kolu engleske Premijer lige.

Domaćin je poveo u osmom minutu pogotkom Salomona Rondona, ali nije uspeo dugo da ostane u prednosti. Lester je do izjednačenja došao pogotkom Džejmija Vardija u 21. minutu.

Nerešenim ishodom otišlo se na pauzu, da bi Rijad Mahrez u 62. minutu doneo preokret "lisicama". Keleči Ihenačo je u 76. minutu povisio na 3:1, da bi konačan rezultat postavio Ibora u sudijskoj nadoknadi vremena.

VBA je poslednji, 20. na tabeli Premijer lige sa 20 bodova, dok je Lester osmi sa 40. Ubedljivu pobedu ostvario je i Njukasl na svom terenu, koji je sa 3:0 bio bolji od Sautemptona. Ekipa Rafaela Benitesa je trijumfom pobegla od opasne zone, dok će Sautempton voditi veliku borbu za opstanak.

Golove za Njukasl postigli su Kenedi u drugom i 29. minutu, i Met Riči u 57. Njukasl je sada 13. sa 32 boda, dok je Sautempton 17. sa 28. Istim rezultatom slavio je i Barnli na gostovanju protiv Vest Hema, a golove za trijumf postigli su Ešli Barns u 66. i Kris Vud u 70. i 81. minutu.

Barnli je sada sedmi sa 43 boda, dok je Vest Hem 15. sa 30. Everton je na svom terenu autogolom Gaetana Bonga u 60. i Dženka Tosuna u 76. minutu pobedio Brajton sa 2:0, dok na utakmici između Hadersfilda i Svonsija nije bilo golova.

A u poslednjem meču dana Čelsi je na svom terenu porazio Kristal Palas rezultatom 2:1.

Plavci su se tako osvetili za poraz iz prvog dela sezone, a sledeći izazov im je revanš meč Lige šampiona sa Barselonom.

Strelci su bili Vilihan u 25. minutu, Martin Kelo koji je sedam minuta kasnije povisio na 2:0, autogolom.

Počasni gol postigao je Patrik van Anholt u nadoknadi vremena.