Dibala doneo Juveu pobedu u poslednjoj sekundi, Roma raznela Napoli! (VIDEO)

Serija a, 27. kolo

Kakav dan u Kalču

Objavljeno: 00:51h

Lacio je tvrd orah, ali i najtvrđi nekad puknu na kraju! Ove sezone Bjankoćelesti su preporodili ekipu, igraju kao što dugo nisu i nalaze se na trećem mestu Serije A.

Na rimskom Olimpiku, Stara dama je na svojoj koži osetila koliko je teško igrati protiv Sergeja Milinković-Savića i kompanije pošto smo gledali utakmicu gotovo bez prilika.

Sergej Milinković-Savić u duelu sa Daglasom Kostom
Sergej Milinković-Savić u duelu sa Daglasom Kostom foto: Reuters

Međutim, u 93. minutu, posle užasno dosadnog drugog poluvremena, Paolo Dibala je postigao gol iz pravog kuršlusa ispred šesnaesterca Lacijlala i tako doneo Juveu možda i najvažniju pobedu (1:0) ove sezone u domaćem šampionatu! Fantastičan način da se vrati posle teške povrede.

Bjankoneri iz Torina su prišli na bod Napoliju, s tim što Napolitanci svoj meč igraju sa Romom od 20.45. Treba dodati da je Juventus neporažen na 20. uzastopnom meču, dok je Laciju ovo prvi poraz u tri prethodna meča.

Lacio Juventus
Lacio Juventus foto: AP

Inače, Juve još uvek nije odigrao zaostali meč sa Atalantom u Seriji A, pa će kada Napoli i Roma završe svoju utakmicu, imati utakmicu manje od glavnih konkurenata za Skudeto.

U prvom poluvremenu Lacio je imao više od igre i zrelije (polu)šanse, a u drugom se pomalo i povukao, posebno zbog umora zbog odigranih 120 minuta sa Milanom u Kupu tokom nedelje i poraza na penale, koji ume psihički da iscrpi tim, što je Juve izgleda umeo da iskoristi.

U prvom meču dana, Spal je sa 1:0 slavio nad Bolonjom.

A, u poslednjoj utakmici ove subote sastali su se Roma i Napoli.

Vučica je demonstrirala silu i slavila sa sjajnih 4:2 i tako dodatno zakomplikovala situaciju u borbi za Skudeto.

Lorenco Insinje je doveo Napolitance u prednost u 6. minutu, ali do 26. je Vučica preokrenula pogocima Undera i Džeka.

Bosanac na 3:1 povisuje u 73. minutu, a Peroti šest minuta kasnije donosi ubedljivu prednost.

Dris Mertens je postavio konačan rezultat u 91. minutu.