PLZENJSKO PIVO JE GORKO ZA CRNO-BELI UKUS! Partizan sam sebi ZAPEČATIO sudbinu u Evropi! (FOTO) (VIDEO)

LIGA EVROPE, revanš 1/16 FINALA

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča mogli ste da pratite sa nama uz dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 22:22h

Fudbaleri Partizana završili su svoju evropsku epizodu za ovu sezonu!

Crno-beli su u revanš meču odigranom u Plzenju poraženi od Viktorije sa 2:0, golovima u Krmenčika i Čermaka u 67. i 94. minutu.

Od samog starta meča Viktorija je nametnula svoj ritam, počela da napada po strani, pa je tako u samo dva minuta Stojković morao ozbiljno da se pomuči.

Da nije bilo intervencija čuvara mreže naše reprezentacije, Česi bi došli do ranog vođstva.

Crno-beli nisu delovali ni blizu ubedljivo kao u Beogradu. Dosta grešaka u komunikaciji između zadnje i srednje linije šampiona Srbije dovodile su do opasnih situacija, koje u prvom poluvremenu, na sreću beogradskog tima, nisu iskorišćene od strane domaćina.

Interesantno je da je u prvih 45 minuta ekipa Miroslava Đukića bila bez faula, odnosno nije napravila niti jedan prekršaj!

Danilo Pantić na meču sa Viktorijom
Danilo Pantić na meču sa Viktorijomfoto: Reuters

Ipak, takav stil igre nije donosio željeni rezultat, a gostujući fudbaleri igrali su kao da im odgovara 0:0.

To je kažnjeno od strane Krmenčika, koji je primio loptu nakon centaršuta, na 16 metara od gola Stojkovića, primirio je, oslobodio se čuvara i gađao u donji levi ugao, što čuvar mreže crno-belih nije uspeo da "pokrije".

Igrao se 67. minut kada je Viktorija došla do prednosti.

Slavlje igrača Viktorije posle prvog gola
Slavlje igrača Viktorije posle prvog golafoto: EPA / Martin Divisek

Nekoliko momenata pre toga, Ožegović je zamenio Jevtovića, taktika se promenila, ali centarfor Partizana nije dolazio do izražaja.

Na 12 minuta do kraja, Đukić je napravio drugu izmenu, uveo Sumu, ali najskuplje pojačanje u istoriji kluba iz Humske nije imalo dovoljno vremena ni prostora da razigrava saigrače.

U 83. minutu, upravo je njemu došla lopta na 16 metara, primio ju je na grudi i imao šansu da je zakuca u gol Hruške, ali je šut otišao iznad prečke.

Tavamba na meču sa Viktorijom u Plzenju
Tavamba na meču sa Viktorijom u Plzenjufoto: Reuters

Četvrti arbitar je pokazao u 90. da će se igrati još četiri minuta, ali, crno-beli nisu uspeli da iznenade i izbore produžetke.

Partizan je krenuo i sa Stojkovićem napred, koji je stajao na polovini. Kako je jedna lopta izbijena iz kaznenog prostora Viktorije, tako je ostao sam, potom predriblan, da bi ispred dvojice domaćih igrača ostala prazna mreža.

Lako iskorišćena prilika i 2:0, značila je kraj.

Tako je Srbija ostala i bez drugog predstavnika u Evropi ove sezone... Ali, sjajne sezone za naš fudbal!

Treba pomenuti da su Grobari, kojih je bilo oko 1000 u Plzenju, davali podršku svojim fudbalerima svih 90 minuta, a i posle duela.

Viktorija Plzenj – Partizan 2:0 (Krmenčik 67, Čermak 94), prvi meč 1:1

Stadion: Dosan arena Gledalaca: 11.000 Sudije: Jakob Kehlet, Lars Humelgerd, Hejne Serensen, Kristijan Briksen, Majkl Tikgard, Jens Mae

Viktorija Plzenj (4-2-3-1): Hruška – Ržeznik, Hejda, Hubnik, Limberski – Horžava, Hrošovski – Kopic, Kolaž, Zeman – Krmenčik Partizan (4-2-3-1): Stojković – Vulićević, N. R. Miletić, Ostojić, Urošević – Zdjelar, Jevtović – Janković, Pantić, Tošić – Tavamba

Sva dešavanja pre, za vreme i posle meča možete da pratite sa nama uz dobro poznati "lajv-blog"

94. MINUT - RIZIK SE NIJE ISPLATIO! STOJKOVIĆ JE IZAŠAO NA POLOVINU, VIKTORIJA ISKORISTILA KONTRU I PRAZAN GOL! KRAJ MEČA!

90. minut - ČETIRI MINUTA NADOKNADE! 240 SEKUNDI NADE ZA PARTIZAN!

88. minut - Tošić dobija žuti karton... Sve je manje vremena za Partizan i eventualne produžetke.

79. minut - Pokušaji šuta prema golu su 6:3 za Viktoriju. Manje od 12 minuta do kraja, crno-beli moraju jače!

71. minut - Urošević je posle centaršuta Tošića gađao gol Viktorije, ali daleko od okvira gola. Zeman izlazi iz igre, menja ga Petržela.

67. minut - GOL! KRMENČIK POGAĐA MREŽU, STOJKOVIĆ JE SAVLADAN!

65. minut - IZMENA! Ožegović menja Jevtovića, formacija se menja u 4-4-2!

57. minut - Hubnik je promašio volej sa oko 17 metara, posle lošeg izbacivanja Jevtovića. Lopta je otišla malo pored leve stative gola na kom se nalazi Stojković.

52. minut - KAKAV PROMAŠAJ! REZNIK JE PROPUSTIO ŠANSU SA ČETIRI METRA PRAZAN GOL PARTIZANA! Ako je verovati fudbalskom pravilu....

48. minut - Viktorija nastavlja sa pritiskom, Partizan odoleva na nekih 30 metara od gola.

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! CRNO-BELI MORAJU DA POSTIGNU GOL U NASTAVKU!

43. minut - Crno-beli će morati da "pritegnu" u drugom poluvremenu.

36. minut - Igra se bazira najviše na sredini terena, a odbrana mora da bude malo agresivnija i da ne dozvoljava lake prodore po strani.

31. minut - Crno-beli prete iz kornera, ali nijedan igrač nije osvojio taj vazdušni duel.

25. minut - SREĆA! Kolaržu je pala lopta na šest metara, volej udarac je otišao iznad prečke!

22. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Janković je šutirao posred gola, lopta se odbila od čuvara mreže Viktorije, ali nije završila u mreži.

18. minut - Beležimo šut Jevtovića po zemlji koji je po zemlji došao do golmana Viktorije, bez problema po domaće.

12. minut - OPASNO! PONOVO STOJKOVIĆ! Nastavlja Viktorija da pritiska, crno-beli za sada odolevaju.

11. minut - ODBRANA STOJKOVIĆA! Greška odbrane crno-belih umalo da košta tim iz Beograda, Horžava je dobio loptu na 12 metara, nije imao nikog ispred sebe, gađao u desnu stranu gola Partizana, ali je čuvar mreže naše reprezentacije dobro reagovao!

9. minut - Dobar početak igrača Partizana, Janković je bio u šansi, ali nije uspeo da zakači loptu i tako ugrozi gol domaćina.

3. minut - Grobari grme na stadionu u Plzenju.

19:00 - POČELO JE!

18:55 - Polako ulazimo u poslednje minute pred početak meča.

18:35 - Prvi meč dana igra se u Moskvi, a Lokomotiva na 15 minuta do kraja vodi protiv Nice i verovatno ide dalje. Tako da, ruski tim je drugi član osmine finala Lige Evrope, uz CSKA.

18:25 - Zabranjeni su na stadionu, ali na potpuno suprotnoj tribini od drugih navijača Partizana.

18:20 - Grobari se polako smeštaju.

18:15 - Trenutna situacija na stadionu.

18:00 - Trenutno je minus 1 stepen u Plzenju, a evo kako neki ljudi šetaju ulicama češkog grada.

17:50 - DOBRODOŠLI! Današnji "lajv" započinjemo sastavima koji nam stižu od našeg izveštača iz Plzenja.

BONUS VIDEO: Grobari u Plzenju krenuli ka stadionu i zaustavili sav saobraćaj