Barsa preživela London i raspucanog Vilijana, Bajern razneo Bešiktaš u paramparčad! (VIDEO)

LŠ, 1/8 finala

Bavarci ubedljivi sa 5:0, Čelsi i Barsa 1:1

Objavljeno: 22:41h

Još jedno veče u osmini finala Lige šampiona je iza nas, i to kakvo!

Pažnju ćemo prvo posvetiti sada već klasiku evropskog klupskog fudbala, duelu Čelsija i Barselone koji je završen rezultatom 1:1.

Mnogo je paklene istorije i kontroverzi vezano za dva velikana, ali na terenu nije bilo nikakvih tenzija - imali smo priliku da gledamo pravi spektakl, iako to rezultat možda i ne pokazuje dovoljno.

Plavci su sa jasnim ciljem otvorili ovaj meč - već od samog početka pritiskali su poslednju liniju rivala i stvarali šanse.

Sreća je okrenula leđa domaćinu, pa je tako u dva navrata tokom prvih 45 minuta Vilijan pogađao stativu.

Vilijan
Vilijan foto: Reuters

Barsa se možda i svesno povukla, ali je početkom drugog poluvremena malo pojačala ofanzivu, ali osim polušansi nije uspevala previše da preti.

Vilijan je konačno dočekao svojih pet minuta, pa je u 56. minutu konačno i matirao Ter Štegena.

To je bio znak da se probudi zver - Lionel Mesi!

Argentinac je 13 minuta posle gola Vilijana u svom stilu postigao gol, ali pri pogotku se desila katastrofalna greška Kristensena, koji je osetio na svojoj koži kako je to kada igraju veliki!

Što se tiče meča Bajerna i Bešiktaša, tu nema mnogo priče. Ubedljivo su slavili Bavarci sa 5:0.

Turski predstavnik je hrabro ušao u meč i stvorio je nekoliko izglednih prilika i sve do 16. minuta i isključenja Domagoja Vide delovao je kao tim koji nije došao da se brani.

Kiks hrvatskog defanzivca prvi je iskoristio Tomas Miler, laganim pogotkom iz peterca, u svom stilu pred sam kraj prvog dela igre.

Tomas Miler
Tomas Miler foto: Reuters

Kingsli Koman je pucao iz daljine kao haubica, da bi iz blizine pogodio sedam minuta od starta nastavka.

Ušao je u međuvremenu i Duško Tošić koji je samo nemo mogao da posmatra Milera i Levandovskog kako pune mrežu njegovog kolege Fabrisija.

U ovom dvomeču, sve je rečeno.

Robert Levandovski
Robert Levandovski foto: AP

Sva dešavanja pre, tokom i posle mečeva pratili ste uz naš dobro poznati lajv-blog!

90' Mečevi su gotovi!

84' Levandovski postiže novi gol! 5:0!

79' Sada i Robert Levandovski pogađa! 4:0!

75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! LIONEL MESI!!!! Greška Kristensena, izjednačili su Katalonci!

65' Sada Tomas Miler povećava na 3:0! Kakav as!

62' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! VILIJAAAAAN!!! Sa 17 metara plasirao je loptu u mrežu, i posle tri stative konačno matirao Ter Štegena! Zasluženo!

52' 2:0 za Bajern! Kingsli Koman!

50' KAKVA BOMBA ROBERTA LEVANDOVSKOG IZ SLOBODNJAKA! STATIVA!

MEČEVI SU NASTAVLJENI!

45' Gotova su poluvremena! Bajern sa igračem više vodi u Minhenu sa 1:0, Čelsi nije imao sreće i ostalo je 0:0!

43' Tomas Miler, čovek koji nema ništa, a ima sve, u svom stilu pogađa iz peterca! 1:0!

41' Nova stativa Vilijana!

39' Kvarežma spoljnicom gađa, ali nije bio precizan!

34' Vilijan pogađa stativu!!!

31' Sjajnu priliku je imao Markos Alonso sa nekih 17 metara iz slobodnog udarca.

22' Bajern kontroliše situaciju, ali Turci nisu došli da ses predaju bez borbe.

19' Još jedna dobra prilika za Bešiktaš. Ni od toga ništa. Imali su 1-na-1 situaciju.

16' Crveni karton za domagoja Vidu!

16' Paulinjo je pokušao glavom, ali je bio neprecizan. Prva šansa za Barsu na meču odlazi u zaborav.

9' Sada je probao i Daglas Košta sa 20 metara, ali je Fabrisio lepo intervenisao na meču Bajern - Bešiktaš!

5' Kakva bomba Azara! Čelsi je stisao rivala u šesnaesterac, ali Belgijanac je bio neprecizan na kraju odlične akcije!

20:45 - MEČEVI SU POČELI!