Remi u Beogradu po ukusu Crvene zvezde! Sve će biti REŠENO U MOSKVI! (FOTO) (VIDEO)
Aleksandar Pešić i Vasilij Berezucki na meču Crvena zvezda - CSKA Moskva, Foto: Filip Plavčić

LIGA EVROPE, 1/16 FINALA

Sva dešavanja pre, za vreme, i posle prvog meča nokaut faze Lige Evrope između Crvene zvezde i CSKA mogli ste da pratite sa nama uz dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 20:31h

Fudbaleri Crvene zvezde i moskovskog CSKA odigrali su prvi meč u nokaut fazi Lige Evrope.

"Armejci" napuštaju Beograd sa 0:0, a crveno-belima ostaje da daju sve kako bi u Moskvi ostvarili plasman u osminu finala.

Pregršt prilika na obe strane, sjajne šanse, ali su golmani, u nekim momentima i sreća, sprečili da se zatresu jedna ili druga mreža.

U prvih devet minuta meča "opipavali" su teren i jedni i drugi, jer ipak, ovo je bio prvi takmičarski meč i Beograđanima i Moskovljanima.

Igrao se 10. minut kada su prvi uzdasi bili na Marakani, jer je Vitinjo izbio ispred Borjana maltene sam, nakon greške Zvezde u odbrani, ali je direktno gađao u golmana Kanade.

Narednih nekoliko desetina sekundi bilo je poprilično mučno za crveno-bele koji su u kontinuitetu ispadali u zadnjoj liniji i davali prostora "Armejcima" da stvore pritisak.

Ipak, sve se to "razvodnjilo" u 19. minutu kada je El Fardu Ben uspeo da prevari par odbrambenih igrača CSKA, posle čega je fauliran na 18 metara.

Tada se mislilo da će Donald ili Rodić probati da savladaju Akinfeeva, ali je loptu izveo Ben i poslao je preko prečke.

Moskovljani su od starta stavili do znanja da neće brinuti o kartonima i oštrim startovima.

Zbog toga je i mladi Golovin bez problema napravio start koji ga je koštao novog kartona i suspenzije u revanšu.

Najbolja prilika na utakmici dogodila se kada je Radonjić iskoristio grešku protivnika u odbrani koji su bili spori, utrčao u stopostotnu šansu, ali gađao posred gola, odnosno pravo u Igora Akinfeeva.

Glavni arbitar Pavel Račkovski iz Poljske svirao je kraj prvog dela čim je na semaforu izašlo 45:00.

Navijači CSKA su početkom drugog dela napravili bakljadu koja je znatno otežala situaciju navijačima pored malih ekrana, jer se nije baš najbolje video teren.

Ipak, kada je to prošlo, usledile su šanse na obe strane.

Golovin je namučio Borjana koji je sjajno intervenisao posle šuta sa oko 23 metra, dok je Le Talek već "savladao" Akinfeeva, ali je golman ruske reprezentacije napravio maestralnu odbranu koja je možda bila i najbolja na meču.

Zvezda je u nastavku pokušavala preko centaršuta sa desne strane i ubacivanja u šesnaesterac, te vazdušnim duelima da postigne gol, ali to nije uspevalo, iako je bilo baš blizu u nekoliko navrata.

Na kraju, ipak je ostalo bez golova, bez pozitivnog rezultata po Zvezdu.

Mada, kada se stvari bolje sagledaju, jedan pogodak u Moskvi crveno-belima može da znači i prolaz.

Ova predstava večeras bila je dokaz da CSKA nije bauk za crveno-bele, te da nas očekuje vrhunski duel u Rusiji.

Crvena zvezda - CSKA Moskva, 1. meč nokaut faze LE

Rezultat - 0:0

Stadion Crvene zvezde, Rajko Mitić

Gledalaca: 35.500

Sudija: Pavel Račkovski (Poljska)

Žuti kartoni: Berezucki 20, Golovin 23.

Izmene: Srnić > Radonjić, 78, Račić > Pešić 85, Čalov > Vitinjo 84.

92. MINUT - KRAJ NA MARAKANI, 0:0, SVE ĆE BITI REŠENO U MOSKVI!

90. minut - Biće dva minuta nadoknade...

85. minut - Račić je zamenio Pešića, sada je Ben najistureniji, što znači da će Zvezda hteti da odigra 0:0 večeras.

84. minut - Vitinjo je opet zabrinuo crveno-bele, šutirao je sa 18 metara, ali srećom po većinsku publiku na Marakani, pored gola.

81. minut - Sada Zvezda pravi pritisak, pa, jedno šest, sedam minuta, ozbiljan presing na zadnju liniju CSKA.

76. minut - Kakva šansa! Krstičić je dobio loptu od Bena sa desne strane, "liznuo" je glavom, ali pored stative... Zamalo!

74. minut - Od poslednje šanse za Zvezdu krenula je inicijativa Moskovljana koja ne prestaje. Domaći jedva izbacuju loptu iz šesnaesterca...

60. minut - Ben i Rodić su zajedno bili na centaršutu Stojkovića, lopta je završila tik pored desne stative Akinfeeva.

59. minut - Ben je napravio prekršaj na 18 metara od gola, iskosa, posle čega je Vitinjo izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla direktno u Borjanove ruke.

56. minut - Vitinjo je probao sa preko 20 metara levom nogom, ali je to po sreću Zvezdinih igrača, otišlo pored leve stative.

51. minut - Golovin je sada namučio Borjana!

49. minut - Kakav šut Le Taleka, ali brani Akinfeev!

48. minut - Zbog dima je stanje trenutno ovako.

46. MINUT - DRUGO POLUVREME, NAVIJAČI CSKA NAPRAVILI BAKLJADU!

45. MINUT - POLUVREME, 0:0, SJAJNA UTAKMICA ZA SADA!

43. minut - Opao je tempo pred kraj prvog poluvremena, što se i očekivalo posle svega do sada viđenog.

39. minut - Za sada odlična utakmica sa mnogo opasnosti, baš ono što možda i ljubitelji fudbala nisu očekivali. Dobra frekvencija lopte i dosta šansi zbog klizavog terena.

35. minut - Kakav promašaj Radonjića! Izašao je sam ispred Akinfeeva i gađao posred gola... Žaliće zbog ovoga krilni igrač Zvezde.

32. minut - Ben je bio u ofsajdu, a imao je sjajnu priliku, malo je falilo da ugrozi Akinfeeva... Za sada najopasniji El Fardu.

29. minut - Evo šta se sve događalo oko terena na Marakani u toku utakmice.

28. minut - Novi korner za igrače CSKA koji igraju poprilično agresivno na današnjem meču, ukupno ih imaju pet za sada.

21. minut - Ništa! Ben je izveo slobodnjak, lopta je preletela živi zid i prečku... Potom je usledila opasna šansa CSKA, Džagoev je proigrao saigrače koji se nisu snašli u petercu.

19. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! BEN JE VODIO LOPTU 20 METARA, BEREZUCKI GA JE OBORIO NA 18 METARA OD GOLA AKINFEEVA I DOBIO ŽUTI KARTON!

11. minut - Opet ispadaju crveno-beli u odbrani, moraju da se paze, veoma je opasno.

10. minut - Prva prilika za CSKA, Vitinjo je izašao sam ispred Borjana, ali je srećom gađao direktno u golmana Kanade.

9. minut - I jedni i drugi se "opipavaju", proveravaju slabe tačke, bez konkretne šanse do sad.

18:01 - POČELO JE!!!

18:00 - Navijači CSKA su se grupisali u donjem delu...

17:57 - Donald je podigao zastavicu Zvezde pri izlasku iz tunela i najavio borbu.

17:55 - Tribine se pune iz minuta u minut.

17:52 - Ovako izgleda stadion devet minuta pre meča. Sigurno da će se stadion puniti i u toku meča.

17:50 - Navijači na severnoj tribini spremili su koreografiju, sa nestrpljenjem se čeka slika na toj strani.

17:45 - Navijači se zbog lošeg vremena povlače ka krovu, ali to uskoro neće biti moguće.

Navijači Zvezde se povlače ka krovu zbog lošeg vremena
Navijači Zvezde se povlače ka krovu zbog lošeg vremenafoto: Espreso.co.rs

17:40 - Evo navijača CSKA na Marakani.

Kvote za današnji duel su:

3.00 - pobeda Zvezde 2.80 - pobeda CSKA

X - 3.15 2+ golova - 1.5 3 + golova - 2.70 4+ golova - 5.40 gg - 2.15 gg 3+ - 3.00

17:30 - Pored rekvizita Crvene zvezde, prodaju se i šalovi CSKA iz Moskve!

17:18 - Pogledajte kakva fešta vlada na ulicama Beograda pred meč Zvezde i CSKA.

17:15 - Zvanična potvrda iz Ljutice Bogdana.

17:10 - Evo šta je rekao legendarni pevač Zdravko Čolić o meču Zvezde i CSKA, a poznato je da je veliki navijač crveno-belih.

17:00 - Ostalo je još sat vremena do meča, a sastavi...

16:45 - Današnji "lajv" započinjemo tužnom vešću. Jedan navijač CSKA preminuo je u jednom beogradskom hostelu!

Navijači CSKA će biti oko 500 na današnjem susretu
Navijači CSKA će biti oko 500 na današnjem susretufoto: AP

16:40 - DOBRODOŠLI U LAJV BLOG PRVOG MEČA NOKAUT FAZE LIGE EVROPE IZMEĐU ZVEZDE I CSKA.