Bajern od 0:2 do pet komada, Kostić doneo bod Hamburgu, Dortmund u nadoknadi do remija, drži se berlinski zid! (FOTO) (VIDEO)

BUNDSELIGA, 20. KOLO

Prvak Nemačke je u drugom delu utakmice, golovima Kinglsija Komana u 63, Artura Vidala u 66. i Sandra Vagnera u 90. minutu rešio pitanje pobednika.

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su danas na svom terenu Hofenhajm posle preokreta sa 5:2 u 20. kolu nemačke Bundeslige, dok je srpski internacionalac Miloš Jojić postigao gol u remiju Kelna s Augsburgom.

Hofenhajm je utakmicu počeo na dobar način, do prendosti je stigao u trećem minutu pogotkom Marka Uta, da bi Serž Gnabri, koji je na pozajmici iz Bajerna, 12. povisio na 2:0.

Delovalo je da su Bavarci u velikim problemima i da će posle šest uzastopnih pobeda u Bundesligi upisati poraz, ali je usledio preokret.

Prvo je Robert Levandovski u 21. minutu smanjio zaostatak, da bi četiri minuta kasnije Žerom Boateng doveo Bajern do izjednačenja.

Bajern je lider Bundeslige sa 50 bodova, 16 više od Šalkea koji je golovima Nalda i Amina Arita u 31. iz jedanaesterca pobedio Štutgart. Hofenhajm je deveti sa 27.

Srpski fudbaler Miloš Jojić postigao je vrlo atraktivan gol protiv Augsburga u remiju 1:1. On je u 40. minutu sa nešto više od 20 metara doveo Keln do prednosti, ali su gosti u 77. pogotkom Kajubija došli do izjednačenja.

Keln je i dalje poslednji, 18. sa 13 bodova, dok je Augsburg osmi sa 28.

Borusija Dortmund bila je nadomak poraza od Frajburga, ali su "milioneri" ipak na kraju stigli do boda. Šindži Kagava je u devetom minutu doveo Borusiju do prednosti, da bi Frajburg izjednačio preko Nilsa Petersena.

Nemački fudbaler je u 68. minutu doneo preokret Frajburgu, ali je Borusija u trećem minutu sudijske nadoknade vremena golom Džeremija Toljana stigao do izjednačenja.

Borusija je sada peta sa 31 bodom, dok je Frajburg 12. sa 24.

Hamburg je na gostovanju protiv Lajpciga uspeo da prekine seriju poraza, pošto je utakmcia završena nerešeno 1:1. Bruma je u devetom minutu doveo domaćina do prednosti, ali je Hamburg pogotkom srpskog reprezentativca Filipa Kostića u 29. minutu stigao do izjednačenja.

Lajpcig je četvrti sa 32, dok je Hamburg 17. na tabeli sa 16

Igrači Verdera razočarali su svoje navijače, jer su uzeli svega jedan bod protiv Herte na svom stadionu, i to bez golova.

Bundesliga - 20. kolo:

Bajern Minhen - Hofenhajm 5:2 (2:2) Levandovski 21, Boateng 24, Koman 63, Vidal 66 - Ut 2, Gnabri 11

Borusija Dortmund - Frajburg 2:2 (1:1) Kagava 10, Toljan 90+3 - Petersen 21, 68

RB Lajpcig - HSV 1:1 (1:1) Bruma 9 - Kostić 29

Keln - Augzburg 1:1 (1:0) Jojić 40 - Kajubi 77

Štutgart - Šalke 0:2 (0:2) Naldo 14, Harit pen 19

Verder - Herta 0:0