ABDIKACIJA KRALJA - REAL IZGUBIO NA BERNABEU! Đirona očerupala Kanarince, Atletikov minimalac! (VIDEO)
Ronaldo u neverici posle primljenog pogotka od Viljareala, Foto: AP

PRIMERA, 19. KOLO

Uzbudljiv subotnji program u španskom prvenstvu, najviše zbog velikog kiksa prvaka Evrope

Objavljeno: 22:53h

Fudbaleri Đirone pobedili su danas na svom terenu ekipu Las Palmasa sa ubedljivih 6:0 u utakmici 19. kola španske Primere.

Goleadu domaće ekipe započeo je Kristijan Stuani u 25. minutu pogotkom iz penala, da bi potom Đirona u drugom poluvremenu postigla još pet golova.

Trostruki strelac bio je Majkl Olunga u 57, 70. i 79. minutu, a golove su postigli i Borha Garsija u 64. i Portu u 74. minutu.

Đirona je posle sedme pobede od početka šampionata deveta na tabeli sa 26 bodova, dok je Las Palmas poslednji sa samo 11.

Fudbaleri Đirone u narednom kolu gostuju Atletiko Madridu, a Las Palmas dočekuje Valensiju.

Fudbaleri Real Madrida kiksnuli su na svom terenu, i to ozbiljno, jer su poraženi sa 1:0 od Viljareala!

"Žuta podmornica" je uspela sa 18 šuteva manje ka golu protivnika da trijumfuje, pa preko Fornjalsa u 87. minutu osvoji sva tri boda.

Pred preko 63 hiljade navijača u Madridu viđena je nova "sramota" prvaka Evrope.

Stanje na tabeli je takvo da Real mora da vodi računa i o "TOP 4" koji vodi u Evropu naredne sezone.

Sada je na 16 bodova od vodeće Barselone.

Kevin Gameiro je na asistenciju Grizmana u 27. minutu postigao jedini gol na gostovanju Eibaru, čime je Atletiko nastavio trku za Barselonom.

Sada "Jorgandžije" imaju šest bodova zaostatka za liderom.

Valensija je pobedila Deportivo na u La Korunji sa 2:1, a Nikola Maksimović je proveo svih 90 minuta na terenu.