Opet ludnica u Bundesligi: Na jednoj strani preokreti i 8 golova, na drugoj 5... (VIDEO)

17. kolo nemačkog prvenstva

Meč između Hanovera i Bajera doneo je mnogo uzbuđenja ali na kraju nije bilo pobednika

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Hanovera igrali su nerešeno 4:4 u prvoj nedeljnoj utakmici 17. kola nemačke Bundeslige.

Meč između Hanovera i Bajera doneo je mnogo uzbuđenja i preokreta, ali na kraju nije bilo pobednika.

Odrobijaće ih Gatuzo! Jedan od najgorih timova Kalča demolirao Milan, Juve lagano u Bolonji! (FOTO)

Bajer je poveo golom Julijana Branta u 11. minutu, da bi Hanover preokrenuo pogocima Ilasa Bebue u 12. i Niklasa Fulkruga u 20. iz jedanaesterca.

Gosti su pet minuta kasnije stigli do izjednačenja Admira Mehmedija, ali je Hanover na poluvreme uspeo da ode s golom prednosti, nakon što je gol postigao Feliks Klaus u 45. minutu na asistenciju Fulkruga.

Bajer je u drugom poluvremenu uspeo da dođe do preokreta golovima Leona Bejlija u 47. i 67. minutu, da bi Hanover preko Julijana Korba u 83. došao do izjednačenja i na kraju do bitnog boda.

Bajer Leverkuzen zauzima četvrto mesto na tabeli Bundeslige sa 28 bodova, dok je Hanover 10. sa 23.

Fudbaleri Herte pobedili su na gostovanju Lajpcig sa 3:2 u 17. kolu nemačke Bundeslige, iako su tokom više od 80 minuta igre imali igrača manje.

Herta je već u sedmom minutu ostala s desetoricom igrača na terenu nakon isključenja Džordana Torunarige zbog prekršaja na ivici šesnaesterca.

Berlinski tim je dva minuta pre toga poveo golom Devija Zelkea, a na 2:0 povisio je Salomon Kalu u 31. minutu na asistenciju Valentina Lazara.

Selke je u 51. minutu povisio na 3:0, da bi Lajpcig preko Vilija Orbana u 68. i Marsela Halstenberga u drugom minutu sudijske nadoknade vremena samo ublažio poraz.

Lajpcig je nakon ove utakmice, četvrte uzastopne u kojoj nije ostvario trijumf, "pao" na četvrto mesto sa 28 bodova, dok je Herta 10. sa 24.

Rezultati:

Petak

Menhengladbah - Hamburg 3:1

Ajntraht - Šalke 2:2 Augzburg - Frajburg 3:3 Keln - Volfzburg 1:0 Verder - Majnc 2:2 Štutgart - Bajern 0:1 Dortmund - Hofenhajm 2:1

Nedelja:

Hanover - Leverkuzen 4:4 (Bebu 12, Fulkrug p. 21, Klaus 45, Korb 83 - Brant 11, Mehmedi 25, Bejli 47, 67) Lajpcig - Herta 2:3 (Orban 68, Halštenberg 92 - Selke 5, 51, Kalu 31)

BONUS VIDEO: Gol Ričmonda Boaćija iz drugog ugla na 156. Večitom derbiju