Promašaj decenije Divoka Origija sačuvao glave Bikovima, Gaćinović junak Ajntrahta protiv Kostićevog Hamburga! (VIDEO)

Bundesliga, 16. kolo

Objavljeno: 22:35h

Fudbaleri Volfsburga i Lajpciga igrali su večeras nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 16. kola nemačke Bundeslige.

Volfsburg je dobro počeo utakmicu i poveo već u 15. minutu golom Pola Verhega iz jedanaesterca.

Domaćin je bez većih problema uspeo da sačuva prednost do poluvremena, ali je Lajpcig već u 52. minutu stigao do izjednačenja, a strelac je bio Marsel Halstenberg.

Do kraja susreta borba se uglavnom vodila na sredini terena, Volfsburg je imao jednu dobru priliku da dođe do drugog gola, ali je Divok Origi u 78. minutu loše šutirao u izglednoj situaciji, tačnije, imao je promašaj sezone.

Lajpcig je na kraju meč završio s desetoricom igrača, pošto je Dajo Upamekano dobio drugi žuti karton. Gosti tako nisu uspeli da prekinu seriju utakmica bez pobede i delimično uhvate priključak za liderom Bajern Minhenom.

Volfsburg je 11. sa 19 bodova, dok je Lajpcig drugi sa 28, sedam manje od Bajerna koji ima i utakmicu manje.

U ostala tri meča dana, Hamburg Filipa Kostića poražen je na svom stadionu sa 1:2 od Ajntrahta, za koji je pogodak za pobedu postigao Mijat Gaćinović, dok je Borusija Dortmund sa 2:0 u gostima bila bolja do Majnca. Frajburg je kod kuće slavio nad Borusijom Menhengladbah sa 1:0 pogotkom iz penala u prvom poluvremenu.

Bundesliga, 16. kolo:

Utorak:

Volfsburg – Lajpcig 1:1 (1:0) Frajburg – Menhengladbah 1:0 (1:0) Hamburg – Ajntraht 1:2 (1:2) Majnc – Dortmund 0:2 (0:0) Sreda: Hofenhajm – Štutgart Bajern – Keln Herta – Hanover Šalke – Augsburg Leverkuzen – Verder

BONUS VIDEO: Vladan Milojević uoči 156. Večitog derbija sa Partizanom