PRVI PUT U OVOM MILENIJUMU! Crvena zvezda igra Evropu i na proleće! (FOTO) (VIDEO)

šesto kolo lige evrope

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog.

Objavljeno: 10:38h

Proleće je ranije stiglo na Marakanu!

Crvena zvezda je posle 25 godina, posle 1992., konačno izborila plasman u narednu fazu evropskog takmičenja, odnosno igraće i na proleće.

Pobeđen je Keln minimalnim rezultatom, a Slavoljub Srnić je postao heroj zbog gola koji je postigao u 22. minutu.

Liga Evrope čeka crveno-bele, a protivnika u narednoj fazi saznaće u ponedeljak 11. decembra, kada će biti održan žreb.

Arsenal je pregazio BATE na svom stadionu sa 6:0 i on će kao prvi ići dalje, dok izabranici Vladana Milojevića sa druge pozicije putuju u nokaut fazu.

TRAGEDIJA! Navijač Zvezde preminuo tokom utakmice sa Kelnom!

SKANDAL! Navijači Kelna umalo da ubiju dete bakljom! (VIDEO)

UMRESMO OD SMEHA! Navijači Zvezde iskoristili Žikinu dinastiju da isprozivaju Keln! (VIDEO)

NEMILE SCENE! Navijači Zvezde vređali i gađali Miloša Jojića 'unučićima' alkohola! (FOTO)

NAPRED MLADIĆI, KUCNUO JE ČAS: Delije opet kroz zagonetku poslale podršku osuđenom srpskom generalu! (FOTO) (VIDEO)

Zvezda je igrala dosta slabije nego u nekim prethodnim mečevima, dozvolila inicijativu protivniku, koji na njenu sreću niti jednom nije uspeo da iskoristi.

Prva ozbiljnija šansa dogodila se u 22. minutu kada je Rodić po zemlji ubacio loptu u srce šesnaesterca, gde su bili Boaći i Srnić.

Krilni fudbaler je stigao prvi do nje i matirao golmana Horna.

Keln je uspeo da pripreti par puta i to nimalo bezopasno.

Nemci su statistički bili bolji, ali su vezni red i odbrana bili na visini zadatka.

Boaći je primao nekoliko puta lopte, ali bez ugrožavanja protivnika.

Na kraju, pomalo sreće, znanja i hrabrosti... Sve je to donelo enormnu radost Delijama kojih je bilo preko 50 hiljada na stadionu "Rajko Mitić".

Zvezdo, dobrodošla u nokaut fazu Lige Evrope!

KRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ! ZVEZDA JE U NOKAUT FAZI LIGE EVROPE!!!!

91. minut - BOAĆI SE OBRUKAO, PROPUSTIO JE 100% ŠANSU ZA 2:0!

90. minut - PET MINUTA NADOKNADE!!!!

85. minut - Još samo nekoliko minuta... Zvezdini igrači moraju da izdrže!

75. minut - Strašna vest... Navijač Crvene zvezde je preminuo usled srčanih problema. Njegovo srce nije izdržalo od uzbuđenja kada je pao gol koji je postigao Srnić... Počivaj u miru!

68. minut - Sorensen je dobio žuti karton zbog starta nad Le Talekom.

65. minut - Žuti karton za Jojića koji je oborio Pešića po ulasku u igru. Zaustavio ga je sa dve noge, a glavni arbitar je odmah izvadio karton.

64. minut - Aleksandar Pešić menja Branka Jovičića. Sada će biti pomeranja, Krstičić ide na poziciju na kojoj je igrao ranije, igraće sa Donaldom na zadnjoj veznoj liniji.

60. minut - Obe ekipe ne mogu da povežu dodavanja, Zvezda je prepustila inicijativu gostima, kako bi verovatno ponovo iz kontre probala da postigne gol.

54. minut - Velika šansa za Keln, ali je srećom Osako loše šutirao, a Borjan uhvatio loptu.

46. minut - 51.324 navijača se nalazi na našem najvećem stadionu. Arsenal je povisio prednost na 4:0!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!!! ZA SADA JE DOBRO!

44. minut - Arsenal rešava svaku dilemu, vodi sa 3:0 protiv Borisova!

32. minut - Zvezda nastavlja da napada, trenutno je bolji rival, ali mora da se pazi brzonogih krila Kelna zbog kontri koje mogu da se dese.

Još jedan delić atmosfere!

Arsenal vodi protiv BATE-a u Londonu!

21. MINUT - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! SLAVOLJUB SRNIĆ DONOSI PREDNOST ZVEZDI!

17. minut - Borjan je dva puta spasao Zvezdu, Keln je opasniji nego što se mislilo, ali ovo nije nikakvo iznenađenje. Crveno-beli moraju da preuzmu inicajtivu na svom terenu.

7. minut - Veoma napeto, Zvezda napada oštrije, Kelnovi igrači se privikavaju na atmosferu.

Ovo je bila koreografija Delija pre meča.

3. minut - Krenule su polako i svađe na terenu, ne prezaju crveno-beli od verbalnog sukoba sa igračima Kelna.

21:05 - MEČ JE POČEO!!!!

21:00 - Baklja je pala na igrače Kelna pre početka meča!

20:45 - UŽASNE PROZIVKE NAVIJAČA KELNA! Psovali Delije na srpskom, a onda je usledio brutalan odgovor! (VIDEO)

20:40 - Još malo...

20:10 - Trenutno stanje na stadionu.

20:00 - IZAŠLI SU SASTAVI ZA MEČ:

Keln: T. Horn - Olkovski, Sorensen, J. Horn, Rauš - Ozkan, Leman, Jojić - Klemens, Osako, Girasi.

19:50 - Legenda Crvene zvezde nije dobila karte, a ni šansu da kupi iste!

19:30 - Sve je više i više navijača, atmosfera se zagreva, opasno!

19:10 - Delije su napunile ulaze, polako kreće haos koji je dobro poznat na utakmicama crveno-belih kada se rasprodaju sve karte. Navijači su dobro raspoloženi i raspevani.

19:00 - Kvote na današnji meč su sledeće: