Boateng srušio matični klub, ali nije hteo da se raduje! Volfsburg demolirao Borusiju! (FOTO)

Bundesliga, 14. kolo

Ajntraht iz Frankfurta posle 14. kola Bundeslige ima 22 boda, a od toga 15 je osvojio na strani. Odličnu gostujuću formu ekipa Nike Kovača potvrdila je i pobedom 2:1 nad Hertom, prvom posle šest međusobnih duela bez trijumfa. Herta je povela u 15. minutu preko Selkea, ali su onda kontrolu preuzeli gosti, koji su u 26. minutu izjednačili posle lepe akcije iz kornera i pogotka Volfa.

Potpuni preokret usledio je deset minuta pre kraja, posle pogotka Kevina Prinsa Boatenga, koji se nije radovao golu protiv kluba u kom je ponikao.

Mijat Gaćinović je za Ajntraht odigrao celu utakmicu, dok je Luka Jović ušao u nadoknadi vremena.

U drugom meču dana, Volfsburg je sa 3:0 slavio nad Borusijom iz Menhengladbaha.

Bundesliga, 14. kolo:

Petak

Frajburg - Hamburg 0:0

Bajer - Borusija D. 1:1 (1:0)

(Foland 30 - Jarmolenko 73)

Bajern - Hanover 3:1 (1:1)

(Vidal 17, Koman 67, Levandovski 87p - Benšop 35)

Majnc - Augzburg 1:3 (0:2)

(Holtman 85 - Gregoritš 22, Finbogason 43p, 86)

Hofenhajm - Lajpcig 4:0 (1:0)

(Amiri 13, Gnabri 52, 62, Uth 87)

Verder - Štutgart 1:0 (1:0)

(Kruze 45)

Šalke - Keln 2:2

Nedelja:

Herta – Ajntraht 1:2 (1:1) (Selke 15 – Volf 26, Boateng 80) Volfburg – Borusija Menhengladbah 3:0 (2:0)