Keln odigrao sjajan meč pred utakmicu konačne odluke! Bajern na kraju ipak pobedio, Lajpcig deklasiran! (VIDEO)

bundesliga, 14. kolo

Lajpcig se raspao na gostovanju Hofenhajmu...

Objavljeno: 22:18h

Keln je remizirao u gostima sa Šalkeom 2:2 i tako spreman dočekuje odlučujući meč Lige Evrope sa Zvezdom u četvrtak!

Evo i kompletnog izveštaja 14. kola Bundeslige...

Bavarci nisu lako stigli do sva tri boda. Gosti su pružili jak otpor, a prvi gol za Bajern postigao je Vidal u 17. minutu. Hanover je promašio penal, a Banšop je u 35. minutu pogodio za 1:1. Bivši igrač Juventusa Kingli Koman je u 67. minutu postigao strašan gol. Zakucao je loptu pod prečku za trijumf i tri boda. U listu strelaca upisao se i Levandovski.

Lajpcig se raspao na gostovanju Hofenhajmu... Domaći su se igrali sa timom koji ove sezone ima visoke ambicije. Amir je načeo rivala, a onda je Gnabri sa dva gola overio pobedu domaćih. Uth je pogodio za 4:0 i pravu katastrofu gostiju.

Verder našeg Miloša Veljkovića je došao do velike pobede, slavio je nad Štutgartom sa 1:0 golom Kruzea u 45. minutu.

Keln je remizirao sa Šalkeom u gostima 2:2 i tako raspoložen čeka odlučujući meč u Ligi Evrope sa Crvenom zvezdom

Poveo je Šalke preko Burgštelera, Kaliđuri ga je uposlio, igrao se 36. minut, novi potop Kelna je tada već viđen. Ipak, nakon centaršuta Jojića sa leve strane sa nekih 40-50 metara, Ozkan dodiruje loptu koja dolazi do napadača Žiresija, kome nije bilo teško da postigne gol za 1:1. Igrao se 72. minut, gledali smo fantastičnu akciju Šalkea, a na kraju je Ari uspeo da postigne gol za 2:1. Ipak, samo 5 minuta kasnije, Žiresi iz penala vraća Kelnu nadu da može i do sva tri boda, ali je rezultat 2:2 ostao do samog kraja.

Keln je završio utakmicu sa igračem manje kada je Osako dobio crveni karton pred sam kraj.

Matija Nastasić je igrao za Šalke u startnoj postavi, ali je izašao u 83. minutu.