EVROPSKO PROLEĆE STIGLO U NOVEMBRU: Ožegović heroj Partizana, Grobari su u transu! (FOTO) (VIDEO)

LIGA EVROPE, 5. KOLO

Crno-beli su izborili plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope

Objavljeno: 23:06h

Fudbaleri Partizana savladali su Jang Bojs sa 2:1 u Beogradu i osigurali sebi proleće u Evropi!

Poslednji put se ovako nešto desilo 2005. godine, kada su crno-beli prošli grupnu fazu Kupa UEFA, a potom ispali od moskovskog CSKA u dvomeču.

Atomosfera u Humskoj je dostigla TAČKU KLJUČANJA! Da li potreban veći motiv Partizanu od ovog? (VIDEO)

OVO NISTE MOGLI DA VIDITE NA TV! I Grobari su imali šta da kažu posle presude Ratku Mladiću! (VIDEO)

Desilo se nezamislivo: Grobari su prihvatili Ožegovića! Oprostili su mu "ružnu prošlost"! (VIDEO)

A mislili ste da su Švajcarci fini: Navijači Jang Bojsa su BAŠ PRETERALI! Reagovala je i policija! (VIDEO)

Strelci za Partizan bili su Tavamba u 12. i Ožegović u 55. minutu, dok je Ngamaleu postigao jedan gol za Švajcarce u 25.

Grobari nisu zaboravili jednog od svojih koji je tragično nastradao i posvetili su mu zastavu i transparent! (FOTO)

Janković je posle centaršuta iz prekida nabacio Kameruncu loptu na glavu, a ona je završila iza leđa Von Balmosa.

Grobari, vi ste GOSPODA! Malo ih je, ali će se nedeljama pričati o ovom DIVNOM GESTU! (VIDEO)

Nije mnogo prošlo, a Švajcarci su izjednačili.

Posle sjajne akcije u 53. minutu, Ožegović je iskoristio odličan centaršut Pantića i postavio konačan rezultat.

Tavamba je u 78. minutu mogao da stavi tačku na i, međutim, šut ga je loše poslužio u završnici.

Meč je produžen za pet minuta, ali na sreću crno-belih, Jang Bojs nije uspeo ništa da uradi.

U drugom meču Skenderbeg je savladao Dinamo iz Kijeva sa 3:1 ali to ne remeti planove Partizanu koji ima bolji međusobni skor sa albanskim timom.

Tako će izabranici Miroslava Đukića imati priliku da sa prvog mesta odu u evropsko proleće, ukoliko osvoje sva tri boda u Kijevu.

SVA DEŠAVANJA PRE, ZA VREME I POSLE MEČA MOŽETE PRATITI UZ NAŠ DOBRO POZNATI LAJV BLOG!

90 + MINUTA - KRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ! PARTIZAN JE U NOKAUT RUNDI LIGE EVROPE!

90. minut - Biće 5 minuta nadoknade!

88. minut - Još samo malo...

78. minut - NAJBOLJA ŠANSA ZA TAVAMBU! DVA PUTA JE KAMERUNAC "LOMIO" ODBRANU JANG BOJSA, ALI JE LOŠE ŠUTIRAO... KAKVA PRILIKA!

71. minut - Pozadi su konstantno dva igrača Jang Bojsa, dok su ostali napred. Partizan će možda moći iz nekog eksplozivnog kontranapada da završi posao u Humskoj.

62. minut - Nastavlja se naporan ritam po obe ekipe, Jang Bojs je počeo opet malo više da pritiska, a crno-beli moraju da izdrže!

53. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! SJAJNA AKCIJA PARTIZANA! TAVAMBA JE PREBACIO LOPTU DO PANTIĆA, OVAJ UBACIO NA PET METARA OŽEGOVIĆU KOJI JE SAM U "SRCU" ZAKUCAO GLAVOM!

46. minut - POČELO JE DRUGO POLUVREME!

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, NIŠTA NIJE GOTOVO!

40. minut - Sada Partizan ima dva boda više od Jang Bojsa, ali bi bilo lepo da uspe da ostvari plasman upravo pred svojom publikom... Ukoliko ostane ovako, tražiće svoju šansu na teškom gostovanju u Kijevu.

32. minut - Sada su malo više pritisli gosti, ali srećom po gol Vladimira Stokovića, nema većih pretnji.

25. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! KAKAV KIKS ODBRANE PARTIZANA, POSLE KORNERA JANG BOJSA LOPTA SE ODBILA DO NGAMALEUA KOJI JU JE LAKO SPROVEO IZA LEĐA STOJKOVIĆA.

20. minut - Kao da su malo stali crno-beli... Nema te agresivnosti sa početka.

13. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! TAVAMBA JE POSLE CENTARŠUTA JANKOVIĆA USPEO GLAVOM DA SAVLADA FON BALMOSA!

9. minut - Grobari su častili igrače koreografijom, a ovi su počeli žustrije nego gosti, možemo da očekujemo jak pritisak Partizana.

21:05 - POČELO JE!

21:00 - A evo i navijača iz Švajcarske!

20:55 - Grobari se spremaju za koreografiju!

20:35 - Grobari su gromoglasnim aplauzom pozdravili igrače Jang Bojsa.

20:20 - Ovakva je trenutna situacija.

20:10 - Ovo je trenutno situacija ispred stadiona u Humskoj!

20:00 - SASTAVI ZA UTAKMICU!

Partizan (4-2-3-1): Stojković - Vulićević, N.R. Miletić, Mitrović, N.G. Miletić - Everton, Jevtović - Janković, Tavamba, Pantić - Ožegović.

Jang Bojs (4-4-2): Fon Balmos - Mbabu, Nuhu, Vutrih, Benito - Ngamaleu, So, Ebišer, Sulejmani - Asale, Nsame.