Šalke pojeo dupli Hamburger! Kruse unakazio Hanover! (FOTO) (VIDEO)

BUNDESLIGA, 12. KOLO

Hamburg je pretrpeo osmi poraz, 15. je na tabeli sa 10 bodova i nalazi se na dva boda od zone ispadanja.

Objavljeno: 21:50h

Fudbaleri Šalkea pobedili su danas na svom terenu Hamburg sa 2:0, u utakmici 12. kola Bundeslige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Ovo je NEVEROVATNO! Nemamo reči! Dejan Joveljić je pomerio sve granice! Kakav igrač! (FOTO)

Šalke je poveo u 17. minutu golom Franka Di Santa iz jedanaesterca, a pobedu je obezbedio Gvido Burgštaler u 78. minutu.

Klub iz Gelzenkirhena ostvario je sedmu prvenstvenu pobedu i popeo se na drugo mesto na tabeli sa 23 boda, koliko ima i trećeplasirani Lajpcig. Prvi je aktuelni šampion Bajern iz Minhena sa 29 bodova.

Fudbaleri Verdera pobedili su večeras u Bremenu Hanover sa 4:0 u poslednjoj utakmici 12. kola nemačke Bundeslige i tako došli do prvog trijumfa u sezoni.

Verder je do trijumfa došao golovima Fina Bartelsa u 39. i junaka trijumfa Maksa Krusea u 55. 59. i 78. minutu.

Ekipi Bremena je ovo prva pobeda ove sezone u Bundesligi i sada sa osam bodova zauzima 14. mesto, dok je Hanover posle drugog uzastopnog poraza osmi sa 1

ČELIČNA HRABROST NA -21: Grobarska braća u NEREALNOM IZDANJU! (FOTO) (VIDEO)

Bundesliga, 12. kolo: Bajer Leverkuzen - RB Lajpcig 2:2 (1:1) Bejli 44, Foland 74 - Verner 13 pen, Forsberg 52 pen Bajern - Augzburg 3:0 (2:0)

Vidal 31, Levandovski 38, 49 Hofenhajm - Ajntraht Frankfurt 0:1 (0:1) Boateng 13 Majnc - Keln 1:0 (1:0) Brosinski 43 pen Volfsburg - Frajburg 3:1 (2:0) Gerhart 3, Mali 29, 70 - Kapustka 68

Herta - Menhengladbah 2:4 (1:3) Ibišević 28, Vajzer 71 - Štindl 5, Azar 14pen, Rafael 20, 77

Šalke - Hamburger 2:0 (1:0) Di Santo 17 pen, Burgštaler 77

Verder Bremen - Hanover 4:0 (1:0)