Valensija nastavlja sa magijom! Levante bolji od "kanarinaca",  miroljubivo u Baskiji! (VIDEO)

PRIMERA, 12. KOLO

Valensija nastavlja sa magijom! Levante bolji od "kanarinaca", miroljubivo u Baskiji! (VIDEO)

Meč u kom je bilo čak pet golova rešen je u korist domaćina pogotkom Bastona šest minuta pre kraja.

Prvi meč nedeljnog programa Primere odigrali su Malaga i Deportivo la Korunja, a domaćin je slavio sa 3:2.

U petnaestom minutu Rozales je doneo Malagi prednost, da bi ubrzo izjednačio bivši igrač Arsenala Lukaš Perez.

Grčevita borba za opstanak: Đenova bez Darka Lazovića došla do tri boda na gostovanju! (VIDEO)

Reprezentativac Švajcarske Fabijan Šer je u sedmom minutu drugog dela doneo preokret, ali je on trajao do 63. minuta kada je Kastro doneo novo izjednačenje.

Rim je Romin grad! Vučica savladala Lacio u derbiju kola, Napoli samuje na vrhu! (FOTO) (VIDEO)

Neposredno pred kraj, u 84. minutu utakmice, Baston je postavio konačnih 3:2, što je tek druga pobeda osamnaestoplasirane Malage u ovoj sezoni.

Atletiko i Real podelili plen! Suarez puta dva i Paulinjo za pobedu Barselone! (FOTO) (VIDEO)

Deportivo je tek dve pozicije iznad sa 11 bodova u 12 odigranih kola.

Valensija nastavlja da krši i lomi!

Fudbaleri Valensije su u neverovatnoj formi ove sezone, te jedini uz Barsu i Atletiko nemaju poraz.

Tako su i nastavili jer su na gostovanju Espanjolu spakovali dva gola, oba u drugom poluvremenu.

Žofri Kondogbija je doneo prednost "slepim miševima" u 67. minutu, a Santi Mina je potvrdio trijumf sedam minuta pre kraja.

Fudbaleri Levantea pobedili su danas u gostima Las Palmas sa 2:0 u 12. kolu španske Primere.

Levante je do trijumfa stigao tek u drugom delu meča, a strelci su bili Čeik Dukure u 71. i Hason u 78. minutu.

Levante je ovom pobedom prekinuo seriju od šest uzastopnih utakmica u Primeri bez pobede i sada je 12. sa 15 bodova, dok je Las Palmas ostao na poslednjem, 20. mestu sa šest.

Bilbao je odigrao 1:1 protiv Viljareala na svom stadionu.

Poveli su gosti golom Triguerosa u 28. minutu, a konačan rezultat doneo je Aduriz u 77. minutu.

Primera 12. kolo:

Petak:

Đirona - Real Sosijedad 1:1 (0:1) /Stuani 64 - Vilijan Hoze 7/

Subota:

Hetafe - Alaves 4:1 (2:0) /Bergara 6, Hose Molina 9 pen, Anhel 53 i 64 - Santos 81/

Leganes - Barselona 0:3 (0:1) /Suarez 28, 60, Paulinjo 90/

Sevilja - Selta 2:1 (1:1) /Murijel 36, Nolito 48 - Gomez 13/

Atletiko Madrid - Real Madrid 0:0

Nedelja:

Malaga - Deportivo 3:2 (1:1) /Rosales 15, Kastro 63, Baston 84 - Perez 23, Šaf 52/

Espanjol - Valensija 0:2 (0:0) /Kondogbija 67, Santi Mina 83/

Las Palmas - Levante 2:0 (0:0)