Plavušan Levandovski srušio Augzburg, Keln nastavlja po starom! (FOTO) (VIDEO)

BUNDESLIGA, 12. KOLO

Timo Verner je doneo prednost Lajpcigu u 13. minutu golom iz penala, ali je Bajer do kraja poluvremena uspeo da izjednači...

Objavljeno: 21:08h

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na svom terenu ekipu Augsburga sa 3:0 u utakmici 12. kola nemačke Bundeslige.

BATE dočekuje Zvezdu sa puno samopouzdanja: Belorusi na korak od titule u svom prvenstvu! (VIDEO)

Bajern je poveo u 31. minutu preko Artura Vidala, a trijumf bavarskog kluba potvrdio je Robert Levandovski golovima u 38. i 49. minutu.

Ekipa iz Minhena je prva na tabeli Bundeslige sa 29 bodova, dok je Augsburg na desetom mestu sa 16.

Fudbaleri Bajer Leverkuzena i Lajpciga odigrali su nerešeno 2:2.

Timo Verner je doneo prednost Lajpcigu u 13. minutu golom iz penala, ali je Bajer do kraja poluvremena uspeo da izjednači. Strelac je bio Leon Bejli u 44. minutu.

Bajer je od 54. minutu ostao sa igračem manje na terenu pošto je Benjamin Genriks dobio crveni karton zbog igranja rukom. Sudija je tada još jednom pokazao na belu tačku, a siguran izvođač penala za Lajpcig bio je Emil Forsberg.

Domaća ekipa je ipak stigla do boda, a doneo joj ga je Kevin Foland u 74. minutu.

Lajpcig je drugi na tabeli sa 23 boda, dok je Bajer deveti sa 17.

PUČE NOVA BOMBA: Vešović prelazi u klub koji Delije mrze više i od Partizana!? (FOTO) (VIDEO)

IMAJU PIK NA SRBE! Prvo su razbili Partizan usred Humske, a sada Zvezdi kvare posao sezone! (FOTO) (VIDEO)

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu Keln sa 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Danijel Brosinski iz jedanaesterca u 43. minutu.

Majnc je upisao četvrtu pobedu od početka sezone i trenutno je na 12. mestu na tabeli nemačkog šampionata, dok je Keln i dalje poslednji sa samo dva osvojena boda.

Fudbaleri Hofenhajma i Ajntrahta odigrali su nerešeno 1:1, dok je Volfsburg sa 3:1 slavio protiv Frajburga.

OBJAVLJENI NAJLEPŠI GOLOVI IZ KVALIFIKACIJA! Sve, sve, ali videste li kapitena Paname? (VIDEO)

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha pobedili su danas u gostima Hertu sa 4:2, u utakmici 12. kola nemačke Bundeslige.

Golove za pobednički tim postigli su Lars Štidl u petom, Torgan Azar u 14. minutu i Rafael u 20. i 77. minutu. Strelci za ekipu iz Berlina bili su Vedad Ibišević u 28. i Mičel Vajzer u 71. minuta.

Borusija iz Menhengladbaha je treća na tabeli Bundeslige sa 21 bodom, dok je Herta na 14. mestu sa 14. Fudbaleri Borusije u narednom kolu dočekuju Bajern iz Minhena, a Herta ide u goste Kelnu.

NE KRIJEM KARTE PRED BATE: Milojević pohvalio momke posle pobede i okreće se Belorusiji! (FOTO)

Bundesliga, 12. kolo: Bajer Leverkuzen - RB Lajpcig 2:2 (1:1) /Bejli 44, Foland 74 - Verner 13 pen, Forsberg 52 pen/ Bajern - Augzburg 3:0 (2:0) /Vidal 31, Levandovski 38, 49/ Hofenhajm - Ajntraht Frankfurt 0:1 (0:1) /Boateng 13/ Majnc - Keln 1:0 (1:0) /Brosinski 43 pen/ Volfsburg - Frajburg 3:1 (2:0) /Gerhart 3, Mali 29, 70 - Kapustka 68/ Herta - Borusija Menhengladbah (18.30) Nedelja: Šalke - Hamburger SV (15.30)