icon-arrowicon-closeicon-commentsicon-galleryicon-nexticon-previcon-reacticon-searchicon-totopsoc-commentsoc-fbsoc-gplussoc-inssoc-mailsoc-rsssoc-twittersoc-vibersoc-wupsoc-yt

Eriksen je čarobnjak

DANSKA NA MUNDIJALU: I on se zove Kristijan kao Andersen, ali ne piše bajke! On ih pretvara u stvarnost! (VIDEO)

Danci su demolirali Irsku usred Dablina u revanš meču baraža

Objavljeno: 14.11.2017. 23:00h

Čekala je Danska na nekog velikog heroja i konačno ga je dobila u liku i delu fenomenalnog Kristijana Eriksena! Vezista Totenhema je odveo Dance na Svetsko prvenstvo posle 8 godina.

Uz Espreso aplikaciju ni jedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!

Kakva je to bila rapsodija igračine sa brojem deset tokom svih 90 minuta. Na kraju, usred Dablina, Irska - Danska 1:5 nakon što je u Kopenhagenu u prvom meču bilo 0:0.

A krenulo je fantastično za Irce i očajno za Dance kada je Dafi već u 6. minutu savladao Kaspera Šmajhela.

I onda se negde pola sata po početku meča probudio usnuli majstor Eriksen, prvo gol za izjednačenje Kristensena u 29. minutu, a potom tri minuta kasnije kontra, lopta stiže do Eriksena na ivici šesnaesterca i on iz prve od prečke je šalje u mrežu za potpuni preokret.

Već tada se bilo kakva igra Iraca raspala, a kompletno rasulo je nastalo u drugom poluvremenu. Opet Eriksen udarcem sa distance pogađa sada sam ugao gola protivnika u 63. minutu i već tada najavljuje prolaz svoje reprezentacije na Mundijal.

Ali tu se nije zaustavio inspirisani vezni fudbaler, pa koristi grešku irskog štopera u 74. minutu i zakucava loptu u mrežu.

Konačan rezultat je postavio Niklas Bentner iz jedanaesterca.

Tako smo saznali i poslednjeg putnika za Rusiju iz Evrope.

BONUS VIDEO: Izjava Patrika Milera posle poraza od Albe