Bajern preslišao Milionere! Hamburg slavi Filipa Kostića! Lajpcig preokrenuo i pobedio! (FOTO)

BUNDESLIGA, 11. KOLO

Šalke je u gostima savladao Frajburg, Augzburg je odigrao nerešeno protiv Leverkuzena na svom terenu 1:1

Srpski napadač Filip Kostić postigao je pogodak za Hamburg u pobedi nad bivšim klubom Štutgartom rezultatom 3:1.

U 11. kolu Bundeslige Šalke je u gostima savladao Frajburg, Augzburg je odigrao nerešeno protiv Leverkuzena na svom terenu 1:1, dok je Lajpcig posle preokreta savladao Hanover rezultatom 2:1.

GOTOVO! Mile Svilar je odlučio za koju reprezentaciju će igrati! (FOTO)

Muslin odgovorio Kežmanu na teške optužbe! Ovo je tek prva bitka u ratu koji sledi! (FOTO)

Hamburg je slavio sa 3:1 protiv Štutgarta, a jedan od ključnih igrača u pobedničkoj ekipi bio je i Filip Kostić.

Posao domaćima znatno je olakšan činjenicom da je Denis Burnić isključen u ekipi Štutgarta već posle 12 minuta igre, a osam minuta kasnije Hant je doveo Hamburg u vođstvo.

Ali, na startu drugog poluvremena problemi za domaće, ''Švabe'' su iznudile jedanaesterac, a realizovao ga je Ginček u 55. minutu.

Neizvesnost je trajala narednih deset minuta, a onda je Dikmajer odlično centrirao sa desne strane, Filip Kostić je sačekao tu loptu na drugoj stativi i glavom je iz neposredne blizine smestio u mrežu - 2:1.

Sve dileme je samo četiri minuta kasnije otklonio mladi nemački reprezentativac Arp, na još jednu asistenciju Dikmajera.

U Augsburgu i Menhengladbahu nije bilo pobednika, oba meča završena su rezultatom 1:1, a Lajpcig je u finišu meča došao do pobede nad odličnom ekipom Hanovera sa 2:1.

Izgledalo je da će biti potpuno drugačije, Žonatas je u 56. minutu doveo Hanover u vođstvo, ali do kraja sledi preokret u režiji Poulsena i Vernera, koji su svojim golovima u 70, odnosno 85. minutu doneli Lajpcigu vredne bodove za ostanak u samom vrhu tabele.

Derbi 11. kola Bundeslige pripao je Bajernu koji je kao gost ubedljivo savladao ekipu Dortmunda sa 3:1.

Ovo je već treći poraz ''Milionera'' u četiri poslednja kola, pa su sada sve dalje od vrha tabele, gde je Bajern sve usamljeniji.

Aktuelni šampion je odlično otvorio večerašnju utakmicu. Igrao se 17. minut meča, kada je viđena prelepa akcija gostiju koju je započeo Alkantara, nastavio Hames Rodrigez povratnom loptom za Robena, a sjajni Holanđanin sa ivice šesnaesterca maestralno šutira i Burki je nemoćan - 0:1.

Na 2:0 povisio je Levandovski, a trijumf Bavaraca potpisao je Alaba.

Utešni gol za Dortmund postigao je Bartra.

Krstajić se po prvi put oglasio kao selektor: Evo šta je imao da kaže! (FOTO)

Augzburg - Leverkuzen 1:1 (0:0) /Danso 49 - Foland 47/

Hamburger - Štutgart 3:1 (1:0) /Ciler 20. autogol, Kostić 65, Arp 69 - Ginček 55. penal/

Dortmund - Bajern 1:3